SPR Stal przegrywa z mistrzem kraju w pionierskiej ligowej grze 2021

Opublikowano: 06-02-2021

Szczypiorniści SPR Stali Mielec w zaległym meczu 12 kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn 2020/21, ulegli faworyzowanym mistrzom kraju, zespołowi Łomża Vive Kielce. To pierwszy ligowy bój Mielczan 2021 roku.

Początek spotkania należał do Kielczan, którzy wygrywali 6-2. Potem ekipa mistrza kraju “pozwoliła grać” zespołowi trenera Daniela Nilssona, który doprowadził do remisu 11-11.

Z końcem pierwszej połowy, występujący w nie najsilniejszym zestawieniu gospodarze, “wrócili na właściwe dla nich tory” i na przerwę schodzili z pięciobramkowym prowadzeniem. Stal po zmianie stron poderwała się jeszcze do walki.

Nie odmieniła jednak przebiegu rywalizacji zakończonej się pewnym tryumfem faworyta, który najbardziej brylował na placu gry, z końcem spotkania.

W zespole “Czeczenców” zadebiutowali Mateusz Flont i Kacper Adamczuk, którzy w ich szeregi, styczniem 2021, z Azotów Puławy.

Tabela i wyniki PGNiG Superligi Mężczyzn 2020/21 TUTAJ!

Mecz zaległy z 12 kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn 2020/21, Łomża Vive Kielce – SPR Stal Mielec 38-28 (19-14)

Łomża Vive: Kornecki, Wałach – Gudjonsson 9, D. Dujszebajew 2, Moryto 2, Kulesz 4, Surgiel 6, Tournat 3 oraz Olejniczak 3, Kaczor 2, Sićko 3, Vujović 4. Trener: Tałant Dujszebajew.

SPR Stal: Wiśniewski, Witkowski – Wilk 1, Wojdak 4, Wałyncew 2, Ivanović 5, Chodara 2, Petrović 3 oraz Monczka 3, Flont 1, Janyst 1, Adamczuk 2, Krycki 3, Nowak, 1 Krupa, Mochocki. Trener: Daniel Nilsson.