Developres SkyRes ograł Radomkę, czyli wygrał tuzin meczów Tauron Ligi 2020/21

Opublikowano: 16-01-2021
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

W spotkaniu 16 serii gier Tauron Ligi 2020/21, siatkarki Developres SkyRes Rzeszów pokonały E.Leclerc Moya Radomka Radom. "Rysice" pokonując w Rzeszowie ekipę z Mazowsza, wygrały 12 mecz w sezonie 2020/21.

W pojedynku czołowych teamów Tauron Ligi 2020/21, lider rozgrywek Developres SkyRes Rzeszów, ograł nie tracąc seta, drużynę ELeclerc Moya Radomka Radom.

“Rysice” efektownie rozpoczęły mecz wygrywając w pierwszym starciu 11-2. Radomianki nie poddawały się, ambitnie walczyły i przegrywały tylko 13-12. Końcówka seta była ciekawa, ale pod kontrolą miejscowych.

W drugiej odsłonie team ze stolicy Podkarpacia prowadząc 21-15, rozluźnił szyki. Zrobiło się remisowo 23-23. Na więcej drużyny gości nie było stać i Rzeszowianki cieszyły się ze zwycięstwa.

Trzeci set po wyrównanym jego początku, to zdecydowany tryumf Develepres SkyRes Rzeszów, którego kanadyjska atakująca, Kiera Van Ryk została MVP pojedynku.

Wyniki i tabela Tauron Ligi sezonu 2020/21 TUTAJ!

Mecz 16 kolejki Tauron Ligi 2020/21 (15.1.2021), Developres SkyRes Rzeszów – E.Leclerc Moya Radomka Radom 3-0 (25-21, 26-24, 25-17)

Dvelopres SkyRes: Kaczmar, Blagojević, Fidon – Lebleu, Van Ryk, Stencel, Efimienko – Młotkowska, Krzos (libero) oraz Przybyła (libero), Krajewska, Rasińska. Trener: Stephane Antiga.

E.Leclerc Moya Radomka: Skorupa, Łukasik, Honorio, Picussa, Twardowska, Johnson, Witkowska (libero) oraz Biała, Bałucka, Szczygieł. Trener: Ricckardo Marchesi.

Sędziowali: Mariusz Fiutek z Będzina i Marek Budzik z Rybnika.