Beniaminek ze Świecia ugrał punkt z Developres SkyRes Rzeszów

Opublikowano: 06-01-2021
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

Po niespodziewanej porażce z Energa MKS Kalisz, siatkarki Developres SkyRes Rzeszów, po tie-braku ograły plasujący się w dole tabeli, team Jokera Świecie. To ich pierwszy ligowy bój 2021.

Liderujący z początkiem 2021 roku rozgrywkom TauronLigi zespół “Rysic” będący zdecydowanym faworytem pojedynku z drużyną z województwa kujawsko-pomorskiego wygrał dwa pierwsze sety, i kiedy prowadził 5-0 w trzecim starciu wydawało się, że szybko rozstrzygnie mecz na swą korzyść.

Miejscowe, walczące pioniersko pod wodzą nowego trenera, jakim z końcem  nie pasowały 2020 roku został Wojciech Kurczyński, nie pasowały.

Poczynały sobie coraz lepiej, zdobywały punkty blokami, skutecznymi atakami, wykorzystywały błędy ekipy ze stolicy Podkarpacia doprowadzając do piątego tie-breaka. Piąta odsłona spotkania należała do Developres Sky-Res Rzeszów, który wygrał ją, jak i cały pojedynek.

MVP trwającego 131 minut spotkania została atakująca, Kanadyjka Kiera Van Ryk najskuteczniejsza zawodniczka teamu znad Wisłoka, zdobywczyni 24 punktów.

Wyniki i tabela Tauron Ligi sezonu 2020/21 TUTAJ!

Mecz zaległy, z 14 kolejki Tauron Ligi 2020/21 (6.1.2021), Joker Świecie – Developres Rzeszów 2-3 (19-25, 21-25, 25-18, 25-19, 9-15)

Joker: Wenerska, Sikorska, Brzoska, Jurczyk, Skrzypkowska, Marcyniuk, Nowak (libero) oraz Kukulska, Muszyńska, Nowacka (libero), Urban. Trener: Wojciech Kurczyński.

Developres: Krajewska, Van Ryk, Stencel, Efimienko-Młotkowska, Blagojević, Lazić, Krzos (libero) oraz Przybyła (libero), Kaczmar, Rasińska, Fidon-Lebleu, Polańska. Trener: Stephane Antiga.

Sędziowali: Katarzyna Sokół i Radosław Kaczor.