Warta w osłabieniu zwycięska w gościach ze Stalą

Opublikowano: 07-11-2020

Warta Poznań zwyciężyła PGE FKS Stal Mielec w 9 serii gier piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy 2020/21. Zespół znad Wisłoki blisko godzinę grał z przewagą zawodnika, po czerwonej kartce dla piłkarza przyjezdnych.

Stal Mielec w boju beniaminków ekstraklasowego szczebla 2020/21, i byłych dwukrotnych dotychczas mistrzów kraju, doznała szóstej ligowej porażki po przeciętnym występie.

Ekipa ze stolicy Wielkopolski nastawiła się na kontratak. Drużyna trenera Dariusza Skrzypczaka prowadziła grę, ale to nie wystarczyło by ugrać choćby punkt.

W 34 minucie spotkania, były zawodnik Mielczan w sezonie 2018/19 Mateusz Spychała, sfaulował wychodzącego na czystą pozycję filigranowego pomocnika Grzegorza Tomasiewicza. Zawodnik gości otrzymał za to zagranie czerwoną kartkę i przyjezdni musieli radzić sobie w dziesięciu.

Niedługo przed upływem godziny gry, doświadczony 36-letni pomocnik gości rodem z Ropczyc Łukasz Trałka, trafił w poprzeczkę gospodarzy. Na kwadrans przed końcem spotkania, poprzeczka uratowała zaś przed utratą gola Poznanian, po strzele napastnika gospodarzy 27-letniego Jakuba Wróbla

Zdobywcą gola dającego przyjezdnym kompletów punktów, był 29-letni Mateusz Kuzimski. Napastnik “Zielonych” w końcówce meczu wbiegł w pole karne, gdzie odparł ataki dwóch zawodników mieleckiej drużyny i uderzeniem z kilku metrów umieścił piłkę w ich bramce.

Dwa dni przed pojedynkiem z Wartą Poznań w PGE FKS Stal Mielec stwierdzono sześć zakażeń koronawirusem. Mimo to nie zdecydowano się przełożyć terminu spotkania z  teamem ze stolicy Wielkopolski.

– Mecz miał niezwykłą dramaturgię i myślę, że był też dobry pod względem piłkarskim. Mimo że graliśmy długo o jednego zawodnika mniej, to stwarzaliśmy sytuacje bramkowe. Jedna sytuacja mogła rozstrzygnąć losy meczu i tak się stało. Nasze zwycięstwo nie jest przypadkiem, bo przez cały tydzień pracowaliśmy ciężko na to, by móc tu myśleć o zdobyciu trzech punktów. Na pewno zagraliśmy bardzo poprawnie pod względem taktycznym – powiedział Piotr Tworek, szkoleniowiec zespołu Warty Poznań.

– Zespół dobrze zaprezentował się w pierwszej połowie, ale brakowało nam szczęścia przy wykończeniu akcji. W drugiej połowie nasza postawa nie była już tak dobra, jak w pierwszej części – powiedział Dariusz Skrzypczak, trener PGE FKS Stali Mielec.

W zespole gospodarzy zadebiutował pozyskany październikiem 2020, bułgarski zawodnik, defensor, Bożidar Czorbadżijski.

Tabela i wyniki PKO BP Ekstraklasy 2020/21 TUTAJ!

Najbliższy mecz ligowy: Zagłębie Lubin – PGE FKS Stal Mielec. Termin 21 listopada 2020.

9 kolejka PKO BP Ekstraklasy 2020/21 (7.11.2020), PGE FKS Stal Mielec – Warta Poznań 0-1 (0-0)

Bramka: 0-1 Kuzimski (88).

PGE FKS Stal: Strączek – Stasik, Czorbadżijski (58′ Tomczyk), Kościelny, Getinger, Matras, Tomasiewicz (82′ Pawłowski), Mateusz Mak, Forsell, Domański (65′ Dadok), Wróbel (82′ Zjawiński). Trener: Dariusz Skrzypczak.

Warta: Bielica – Ivanov, Kieliba, Trałka, Kuzimski, Jakóbowski, Kuzdra, Czyżycki (39′ Kiełb), Rodriguez Ruiz (33′ Jaroch (46′ Grzesik), Kupczak, Spychała. Trener: Piotr Tworek.

Sędziował: Sebsatian Jarzębak z Bytomia.

Żółte kartki:  Matras, Stasik – Czyżycki.

Czerwona kartka: Spychała (34 minuta).