Stal Mielec przegrała w gościach z liderem

Opublikowano: 25-10-2020

Piątej ligowej porażki w sezonie 2020/21 doznali piłkarze ekstraklasowej PGE FKS Stali Mielec, w meczu 8 serii gier PKO BP Ekstraklasy. Przegrali z będącym na czele po 7 kolejkach, Rakowem Częstochowa.

Częstochowianie byli stroną przeważającą przed większą pojedynku z mielecką ekipą, odnosząc szóstą ligową wygraną w trwającym sezonie.

Miejscowi dominowali na placu gry zwłaszcza przed przerwą. Team znad Wisłoki najgroźniejszy był w końcowych minutach spotkania.

Oba gole dla gospodarzy zdobył, hiszpański 26-letni napastnik Ivi López, który we wrześniu 2020, zawarł czteroletni kontrakt z zespołem spod Jasnej Góry.

Dla drużyny trenera Dariusza Skrzypczaka, bramkę zdobył Maciej Domański, który do Stali Mielec powtórnie trafił zimą 2020 z… Rakowa Częstochowa.

Przed kolejnym ekstraklasowym ligowym bojem, w którym przeciwnikiem PGE FKS Stali Mielec będzie zespół beniaminka ze stolicy Wielkopolski, zagra ona 31 października gospodarski mecz 1/16 Totolotek Pucharu Polski 2020/21.

Pucharowy rywal to Piast Gliwice, który we wcześniejszej rundzie TPP 2020/21 zwyciężył inny team z Rzeszowszczyzny, pierwszoligową Apklan Resovię Rzeszów.

Tabela i wyniki PKO BP Ekstraklasy 2020/21 TUTAJ!

Najbliższy mecz ligowy: PGE FKS Stal Mielec – Warta Poznań. Termin 7 listopada 2020.

8 kolejka PKO BP Ekstraklasy 2020/21 (25.10.2020), Raków Częstochowa – PGE FKS Stal Mielec 2-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Lopez (27), 2-0 Lopez, 2-1 Domański (77).

Raków: Szumski – Piątkowski, Petrasek, Wilusz, Tudor, Sapała, Kun, Poletanović, Tijanić (88′ Malinowski), Lopez (88′ Szelągowski), Gutkovskis (81′ Zawada). Trener: Marek Papszun.

PGE FKS Stal: Strączek – Stasik, Kościelny, Żyro, Getinger (46′ Flis), Urbańczyk, Pawłowski (60′ Forsell), Tomasiewicz, Domański, Dadok (72′  Wróbel), Prokić (72′ Tomczyk). Trener: Dariusz Skrzypczak.

Sędziował: Artur Aluszyk ze Szczecina.

Żółte kartki: Paterasek, Sapała – Getinger, Stasik.