Developres SkyRes zwycięski na pierwszym wyjeździe Tauron Ligi 2020/21. Kontuzja na koniec meczu

Opublikowano: 25-09-2020
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

Siatkarki Developres SkyRes Rzeszów wygrały z końcem września 2020 pojedynek Tauron Ligi z Grot Budowlanymi Łódź. Było to ich pierwsze spotkanie w gościach w najwyższej krajowej lidze sezonu 2020/21.

Pierwszy set spotkania to zacięta wyrównana gra, z której zwycięsko wyszły “Rysice” pewnie tryumfujące w drugim starciu. Przyjezdne grały w tym czasie pod “dyktando” holenderskiej atakującej, Kiery Van Ryk.

Trzeci partia byłą równorzędnym bojem. Wygrał ją młody team gospodyń wykorzystując nonszalancką postawę drużyny gości. Kolejny set to dominacja Rzeszowianek i tryumf w całym spotkaniu.

W ostatniej akcji meczu kontuzji nabawiła się Kiera Van Ryk, którą z tego powodu czeka parę tygodni przerwy w sportowych wyzwaniach.  MVP meczu, który trwał 108 minut została zawodniczka rzeszowskiej drużyny, przyjmująca Jelena Blagojević.

Najbliższy mecz: Developres SkyRes Rzeszów – Joker Świecie. Termin 3 października 2020.

Wyniki i tabela Tauron Ligi 2020/21 TUTAJ!

2 kolejka Tauron Ligi 2020/21 (25.9.2020), Grot Budowalni Łódź – Developres SkyRes Rzeszów 1-3 (23-25, 15-25, 25-23, 22-25)

Grot Budowlani: Nowicka , Jones-Perry, Lewandowska, Lisiak, Górecka, Fedusio, Stenzel (libero) oraz Tobiasz, Damaske, Michalak. Trener: Błażej Krzyształowicz.

Developres SkyRes: Kaczmar, van Ryk, Polańska, Efimienko-Młotkowska, Blagojević, Lazić, Krzos (libero) oraz Krajewska, Rasińska, Stencel, Przybyła (libero), Grabka. Trener: Stephane Antiga.

Sędziowali: Paweł Burkiewicz i Jacek Litwin.