Piłkarki Resovii Rzeszów sezon 2020/21 zaczynają od zwycięstwa z beniaminkiem na Pomorzu

Opublikowano: 16-08-2020

W inauguracyjnym pojedynku sezonu 2020/21 piłkarki pierwszoligowej Resovii Rzeszów pokonały w dalekim wyjeździe, Pogoń Tczew. Rozpoczęty sezon jest dla Rzeszowianek kolejnym w I lidze.

Rzeszowianki pionierski mecz szóstego z rzędu sezonu w gronie pierwszoligowców rozpoczęły do dwubramkowego prowadzenia, które uzyskały po 20 minutach gry.

Nowicjusz ekstraligowego zaplecza z Pomorza, wykorzystując błędy ekipy ze stolicy Podkarpacia doprowadził przed przerwą do wyrównania.

Po zmianie stron “Resoviaczki” kontrolowały przebieg rywalizacji. Odpowiedziały rywalkom dwoma golami i cieszyły się z tryumfu, w którym spory udział miała 20-letnia  Gabriela Kaput, popisująca się hat-trickiem.

Najbliższy mecz: SMS Resovia Rzeszów – Polonia Środa Wielkopolska. Termin 22.8.2020.

1 kolejka I Ligi Kobiet 2020/21 (15.8.2020), Pogoń Tczew – SMS Resovia Rzeszów 2-4 (2-2)

Bramki: 0-1 Kaput (17), 0-2 Kaput (20), 1-2 Sobal (35), 2-2 Jędrzejewska (45), 2-3 Bednarz (61), 2-4 Kaput (83).

SMS Resovia występował w składzie: Byczek (85′ Niemiec), Mokrzycka, Florek, Czyż, Niemczycka (60′ Łach), Paterek (60′ Wodzińska),  Bednarz, Michalska, Matuszek (65′ Mroczka), Kurasz (60′ Antos), Kaput. Trener: Paweł Szurgociński.

Żółta kartka: Matuszek.

Tabela i wyniki I Ligi Kobiet 2020/21 TUTAJ!