Stal Mielec ograła Stomil Olsztyn i jest na awansowym miejscu

Opublikowano: 18-06-2020

Zespół PGE FKS Stali Mielec w pojedynku 26 kolejki 2019/20 Fortuna 1 Ligi zwyciężył Stomil Olsztyn i awansował na 2 miejsce w tabeli. To 16 wygrana w trwającej rywalizacji zaplecza PKO Ekstraklasy 2020/21.

Piłkarze PGE FKS Stali Mielec, po zwycięstwie nad drużyną ze stolicy Warmii i Mazur, na 8 kolejek przed końcem sezonu 2019/20 są na miejscu dającym bezpośredni awans na ekstraklasowy szczebel.

Mielczanie po 26 gier są ekipą, która odniosła najwięcej wygranych w Fortuna 1 Lidze 2019/20. W pierwszej części pojedynku na z Stomilem Olsztyn, stadionie przy ulicy Solskiego w Mielcu przeważali piłkarze gospodarzy.

Zwycięski gol padł tuż przed gwizdkiem na przerwę, w kuriozalnych okolicznościach. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pomocnika Stali  Bartosza Nowaka, z piłką minął się doświadczony, 38 -letni golkiper Stomilu, jego legenda, Grzegorz Skiba.

Futbolówka trafiła w stojącego za plecami bramkarza gości, tuż przed linią bramkową, defensora Olsztynian Jonatana Strausa i…  wpadła do bramki. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, czerwoną kartkę otrzymał, doświadczony obrońca Stalowców, Mateusz Bodzioch.

Zmieniło to obraz gry. Gospodarze cofnęli się do defensywy. Stomilowcy uzyskali przewagę, nacierali na bramkę Stali, ale nie zdołali zmienić rezultatu pojedynku.

Blisko tego byli zaś miejscowi. Napastnik Robert Dadok, w doliczonym czasie przegrał jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem zespołu trenera Adama Majewskiego, i team prezesa Bogusława Wyparły musiał zadowolić się jednobramkowym tryumfem.

Najbliższy mecz: GKS Bełchatów – PGE FKS Stal Mielec. Termin 21 czerwca 2020.

26 kolejka Fortuna 1 Liga 2019/20 (18.6. 2020), PGE FKS Stal Mielec – Stomil Olsztyn 1-0 (1-0)

Bramka: 1-0 Straus (45 – samobójcza)

PGE FKS Stal: Strączek – Bartosz, Mateusz Żyro, Bodzioch, Getinger, Mak (74′ Lisowski), Urbańczyk, Tomasiewicz, Nowak (73′ Dadok), Prokić (51′ Stasik),  Michał Żyro. Trener: Dariusz Marzec.

Stomil: Skiba – Bucholc, Szota, Biedrzycki, Straus, Carolina, van Huffel (67′ Gancarczyk), Tecław (78′ Pałaszewski), Hajda (53′ Siemaszko), Hinokio, Sobczak.

Sędziował: Tomasz Wajda z Żywca.

Żółte kartki: Bodzioch – Sobczak.

Czerwona kartka: Mateusz Bodzioch (46 minuta –  druga żółta).

Tabela i wyniki Fortuna 1 Ligi sezonu 2019/20 TUTAJ!