Apklan Resovia na remis z Błękitnymi w Rzeszowie, a Stal zwycięża Elanę w Toruniu – zdjęcia

Opublikowano: 03-06-2020

W pionierskich meczach po wstrzymaniu w marcu 2020 rozgrywek II ligi 2019/20 z powodu pandemii, rzeszowskie teamy zdobyły 4 punkty. Trzy z nich Stal Rzeszów, która wygrała w gościach.

Spotkanie zespołów z wielce odległych od siebie miast było ciekawym pojedynkiem. Pierwsza część pojedynku rozgrywanego w deszczowo-słonecznej aurze toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy gdyby byli skuteczniejsi to winni, sobie w niej zapewnić komplet punktów w tym meczu.

“Pasiaki” zdobyły jednak tylko jednego gola, co przyniosło…  stratę dwu punktów, bo goście także raz znaleźli sposób na trefienie do brami gospodarzy. Gola dla teamu prezesa Wojciecha Zająca, strzelił jej ukraiński, Serhij Krykun.

Wykorzystał on nieporozumienie w szeregach defensywy drużyny z województwa zachodniopomorskiego i ostrego kąta umieścił piłkę w bramce 19-letniego golkipera Dominika Sasiaka, który był wyróżniającym się zawodnikiem meczu.

Z początkiem drugiej połowy zespół trenera Jarosława Piskorza, który zastępował borykającego się z problemami zdrowotnymi pierwszego szkoleniowca Adama Topolskiego, ruszył do zdecydowanego, agresywnego natarcia i doprowadził do wyrównania.

Końcowe minuty spotkania, które z powodu pandemii koronowirusa odbyło się bez widzów na trybunach, ale z fanami na… balkonach w okolicznych blokach, należały do Rzeszowian, ale mimo starań nie zdobyli oni bramki dającej zwycięstwo.

W zespole Apklan Resovii Rzeszów debiut zaliczył Miłosz Przybecki, który trafił do niego zimą 2020, przychodząc z pierwszoligowej Chojniczanki Chojnice.

– Mamy nad czym pracować – powiedział po meczu niezadowolony z jego roztrzygnięcia, Szymon Grabowski, szkoleniowiec “Pasiaków”.

Delegatem do spraw bezpieczeństwa Polskiego Związku Piłki Nożnej na mecz w stolicy Podkarpacia, był Wiesław Lada z Żyrakowa, wiceprezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Dębicy.

Był to pierwszy mecz ligowy na Podkarpaciu od marca 2020, kiedy to przerwano rywalizację z powodu koronairusa.

Najbliższy ligowy pojedynek Apklan Resovii Rzeszów to wyjazdowa gra z Olimpią Elbląg. Termin 7 czerwca 2020.

23 kolejka II Ligi 2019/20 (3.6. 2020), Apklan Resovia Rzeszów – Błękitni Stargard 1-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Krykun (18), 1-1 Sanocki (50).

Resovia: Zapytowski – Geniec, Kubowicz, Domoń, Adamski, Przybecki (57 ‘Płatek), Kaliniec, Dziubiński (63′ Hebel), Radulj, Krykun, Świderski (63’ Antkowiak). Trener: Szymon Grabowski.

Błękitni: Sasiak – Szrek, Ostrowski, Sadowski, Sitkowski, Sanocki (84 Bochnak), Krawczun l, Gawron (71 Polkowski), Łysiak, Fadecki, Paczuk (77 Kompanicki). Trener: Jarosław Piskorz.

Sędziował: Rafał Rokosz z Katowic.

Pojedynek bez publiczności.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————-

Pionierski drugoligowy bój Stali Rzeszów pod szkoleniową wodzą trenerskiego duetu Krzysztof Łętocha, Marcin Wołowiec okazał się dla niego zwycięski i okazały bramkowo.

W pierwszej połowie meczu gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W trzecim kwadransie spotkania na placu boju było już ciekawiej

Najpierw Marcin Matus, słowacki napastnik teamu z miasta wybitnego astronoma Mikołaja Kopernika, trafił w poprzeczkę rzeszowskiej bramki.

Stal niedługo po tej akcji była skuteczniejsza. Damian Michalik, który klub ze stolicy Podkarpacia zasilił latem 2019, zdobył swą pierwszą jak się okazało bramkę w tym meczu.

Po zmianie stron napastnik Rzeszowian, który piłkarskie abecadło poznawał na Śląsku, jeszcze dwukrotnie trafił do bramki zespołu doświadczonego trenera Bogusława Pietrzaka.

Gospodarze z początkiem drugiej części gry, zdobyli kontaktowego gola. Ekipa znad Wisłoka na więcej nie pozwoliła miejscowym, a Wojciech Reiman, zdobywając bramkę z rzutu karnego, na 18 minut przed końcem spotkania, ustalił jego wynik.

Był to pewny i zasłużony  tryumf Stali Rzeszów, którą w kolejnym pojedynku zagra w Rzeszowie, w “telewizyjnym” meczu z Widzewem Łódź.  Jego termin to 7 czerwca 2020. Transmisja w TVP 3.

23 kolejka II Ligi 2019/20 (3.6. 2020), Elana Toruń – Stal Rzeszów 1-4 (0-1)

Bramki: 0-1 Michalik (34), 0-2 Michalik (52), 1-2 Kryszak (61- rzut karny), 1-3 Michalik (62), 1-4 Reiman (72 – rzut karny).

Elana: Kuchnicki – Górka (64 Świeciński), Onsorge, Bierzało, Stryjewski, Kisiel (56′ Kryszak), Hrnciar (56′ Boniecki), Kościelniak, Kołodziej, Marcin (75′ Pisarek), Kozłowski. Trener: Bogusław Pietrzak.

Stal: Kaczorowski – Trznadel, Kostkowski, Góra, Głowacki, Plewka (70′ Kłos), Szeliga (79′ Pląskowski), Michalik (83′ Szczepanek),  Kotwica, Pieczara (74′ Goncerz), Remian. Trenerzy: Krzysztof Łętocha i Marcin Wołowiec.

Sędziował: Szymon Lizak z Poznania.

Żółte kartki: Kuchnicki – Trznadel.