Stal Mielec ogrywa Miedź w Legnicy po golach Michała Żyry

Opublikowano: 02-06-2020

Piłkarze PGE FKS Stali Mielec pokonali w 23 kolejce Fortuna 1 Ligi 2019/20, w gościach Miedź Legnica. Ekipa znad Wisłoki, w trwającej ligowej rywalizacji drugi raz ograła zespół z Dolnego Śląska.

Polski Związek Piłki Nożnej, z początkiem czerwca 2020 przed wznowieniem przerwanych w marcu, z powodu koronawirusa rozgrywek Fortuna 1 Ligi poinformował, że badania u piłkarzy, trenerów, osób zaangażowanych w obsługę meczu wszystkich drużyn tego szczebla dały wynik negatywny i zaczęły się pierwszoligowe gry wiosny 2020.

Piłkarze PGE FKS Stali Mielec na ich początek, w dobrym stylu pokonali w wyjazdowej grze z Miedź Legnica. Oba zespoły, które mają awansowe plany do PKO Ekstraklasy 2020/21 stworzyły bardzo dobry, wielce emocjonujący piłkarski spektakl pokazywany live w Polsat Sport.

Pierwsza połowa pojedynku zespołu prezesa Jacka Orłowskiego, z teamem z trzeciego co do wielkości miasta z Dolnego Śląska, należała do Mielczan, którzy po wyrównanym początku przejęli inicjatywę.

Dwukrotnie do bramki gospodarzy trafiał Michał Żyro. Przy pierwszym golu wykorzystał dośrodkowanie Bartosza Nowaka, a drugą bramkę zdobył ładnym uderzeniem z rzutu wolnego.

Legniczanie gola zdobyli z końcem pierwszego kwadransa meczu, po rzucie karnym egzekwowanym przez hiszpańskiego pomocnika, wicemistrza Europy U17, Marcosa Garcíe Barreno.

W drugiej części szlagierowego spotkania trzeciej wiosną 2020 serii pierwszoligowych gier, stroną przeważającą byli grający kombinacyjnie gospodarze.

Nie udało im się jednak odwrócić losów pojedynków, mimo, że od 70 minuty, grali z przewagą jednego piłkarza po czerwonej kartce. Otrzymał ją w konsekwencji dwu żółtych, defensor Mielczan, Mateusz Żyro, brat strzelca goli dla gospodarzy.

PGE FKS Stal Mielec w sezonie 2020/21 zwyciężyła Miedź Legnica dwa razy. W pierwszej rundzie, z końcem sierpnia 2020 przed swymi kibicami ograła “Miedziowych” 1-0.

W zespole PGE FKS Stali Mielec na pierwszoligowym szczeblu zadebiutował 19-letni, Bartłomiej Kiełbasa.

Przyjechaliśmy do Legnicy po trzy punkty i wracamy do Mielca bogatsi o trzy punkty. Mecz był bardzo ciężki. Pierwsza połowa przebiegała pod nasze dyktando. Początek drugiej połowy był słaby w naszym wykonaniu. Źle weszliśmy w mecz, a chwilę później zostaliśmy osłabieni, gdy nasz zawodnik dostał drugą żółtą kartkę. Graliśmy w dziesięciu. Robiliśmy wszystko, żeby ten wynik dowieźć do końca i udało nam się – stwierdził na pomeczowej konferencji Dariusz Marzec, trener teamu znad Wisłoki.

Kolejny mecz PGE FKS Stal Mielec zagra jako gospodarz z Puszczą Niepołomice, w której kadrze jak i sztabie trenerskim są zawodnicy z Mieleczczyzny i Podkarpacia. Termin 5 czerwca 2020.

Tabela i wyniki Fortuna 1 Ligi 2019/20 TUTAJ!

23 kolejka Fortuna 1 Liga 2019/20 (2.6.2020), Miedź Legnica – PGE FKS Stal Mielec 1-2 (1-2)

Bramki: 0-1 Michał Źyro (11), 1-1 Marquitos (15- rzut karny), 1-2 Michał Żyro (37).

Miedź: Załuska – Zieliński, Mijušković, Chrzanowski, Pikk (87′ Śliwa), Łukowski (90′ Makuch), Pietrowski, Santana (78′ Kort), Marquitos, Román, Kostorz. Trener: Dominik Nowak.

PGE FKS Stal: Wrąbel – Bartosz, Mateusz Żyro, Bodzioch, Getinger, Mak (52′ Dadok), Domański (64 ‘Tomasiewicz), Urbańczyk, Nowak, Kiełbasa, Michał Żyro (73’ Bielák). Trener. Dariusz Marzec.

Sędziował: Paweł Pskit z Łodzi.

Żółte kartki: Mijušković – Wrąbel. Mateusz Żyro, trener Dariusz Marzec.

Czerwona kartka: Mateusz Żyro (71 minuta, dwie żółte).