Szachowi mistrzowie kraju juniorów 2020 z Czarnej i Pilzna

Opublikowano: 16-03-2020
Kategoria: INNE DYSCYPLINY, Szachy

Trzy tytuły mistrzów kraju wywalczyli reprezentanci klubów z powiatu dębickiego w szachowych Mistrzostwach Polski 2020 Juniorów w szachach do lat 16 i 18 lat. Zawody w dniach 6-13 marca.

Mistrzostwo Polski U16 wśród chłopców zdobył Tymon Czernek z LKSz GCKiP Czarna, a w stawce dziewcząt tej grupy wiekowej najlepsza była Oliwia Mirowska z LKS Hetman Pilzno.  Reprezentujący LKSz GCKiP Czarna Miłosz Szpar, mistrzostwo kraju zdobył w grupie juniorów U18.

Tak wspaniały wynik nie byłby możliwy gdyby nie ciężka praca po kilka godzin dziennie z trenerami. Zdobycie Mistrzostwa Polski, a zwłaszcza w tych kategoriach do 16 i 18 lat, to znakomity wynik. Nigdy w historii nie udało się wywalczyć tak wielu medali, i do tego jeszcze złotych. W szachowych Mistrzostwach Polski U16 i U18 startowało 174 uczestników wyłonionych w drodze eliminacji. W tej stawce 7 chłopców i 9 dziewcząt z Podkarpacia, których wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Podkarpackiego – stwierdził Krzysztof Skiba, wiceprezes Podkarpackiego Związku Szachowego.

W krajowym czempionacie, jaki odbył się w Szklarskiej Porębie na Dolnym Śląsku rywalizowano 8 dni. Ze względu na panującą w Polsce sytuację epidemiologiczną i zarządzeniu o zakazie zgromadzeń powyżej 50 osób, organizatorzy skrócili zawody o 1 dzień i o  1 rundę.