Oliwier Wdowik = junior mistrzem kraju seniorów 2020. Mistrzowski tytuł Wiktorii Miąso

Opublikowano: 02-03-2020

Na przełomie lutego i marca w Toruniu, rozegrano lekkoatletyczne halowe mistrzostwa kraju 2020 seniorów. Mistrzowskie tytuły wywalczyli reprezentanci Resovii Rzeszów, Oliwier Wdowik i Wiktoria Miąso.

Sprinter, jeszcze junior, Oliwier Wdowik został mistrzem kraju na 200 metrów. Czasem 21,09 sekund ustanowił rekord życiowy, który jest rekordem Polski lat 20 lat. Wiktoria Miąso zwyciężyła w skoku wzwyż.

W hali drugiego co do wielkości miasta w województwa kujawsko-pomorskiego, trzy medale krajowego czempionatu wywalczyli chodziarze LKS Stali Mielec.

Srebro na dystansie 3000 metrów srebro zdobyła Katarzyna Zdziebło, a brąz Paulina Buziak. Na trasie 5000 metrów, krążek ze srebrnego kruszcu trafił do Rafała Augustyna.