Na podium w 12 edycji Regions Cup

Opublikowano: 23-02-2020

Reprezentacja Podkarpacia, z udziałem piłkarzy z Rzeszowszczyzny, zajęła 3 miejsce w zawodach finałowych Regions Cup 2020, które w lutym rozegrano w Bydgoszczy. W finale rywalizowało 4 wojewódzkie kadry.

Team Podkarpackiego ZPN pokonał 1-0 Mazowiecki ZPN, zremisował 0-0 z Dolnośląskim ZPN,  Małopolski ZPN, i uległ 0-1 Kujawsko-Pomorskiemu ZPN.

Kadrę Podkarpackiego ZPN tworzyli zawodnicy klubów z regionu, Głogovii Głogów Młp. (Dawid Pałys-Rydzik), Izolatora Boguchwała (Michał Daniel, Marcin Dobrzański), Korony Rzeszów (Mateusz Padiasek), Wisłoki Dębica (Sebastian Pawlak), Resovii Rzeszów (Damian Wilczak), oraz Sokoła Sieniawa, Wólczanki Wólka Pełkińska, Ekoball Stali Sanok, JKS Jarosław, Polonii Przemyśl, Partyzanta Targowiska, KS Wiązownica.

Puchar Regionów UEFA, to zawody dla zawodników od 18 do 40 roku życia, którzy którzy nie grali na jednym z trzech najwyższych poziomów rozgrywkowych w Polsce i nie byli związani z klubami z lig centralnych profesjonalnymi kontraktami, oraz przez minione dwa lata byli zarejestrowani w Związku Piłki Nożnej, który reprezentują.

Zawody Regions Cup rozgrywane są od 1999 roku.