SPR Stal zwycięska w 1/16 PP 2019/20

Opublikowano: 22-01-2020

W 1/16 finału Pucharu Polski 2019/20 szczypiorniści SPR Stali Mielec pokonali rywala z PGNiG Superligi, Chrobrego Głogów. Tym samym, drużyna trenera Dawida Nilssona awansowała do kolejnych gier.

Po wyrównanym początku na przerwę Głogowianie schodzili z 5 bramkową zaliczką, którą wywalczyli w końcówce pierwszej części. Po zmianie stron Mielczanie ruszyli do ataków i w 38 minucie było remisowo 17-17.

Stalowcy lepiej i skuteczniej zaprezentowali się w zażartej końcówce i cieszyli z pucharowego awansu.

1/16 finału Pucharu Polski 2019/20 (22.1.2020) SPR Stal Mielec – Chrobry Głogów 31-28 (11-16)

SPR Stal: Wiśniewski, Andjelić, Witkowski – Krępa 5, Janyst 2, Mochocki, Kornecki 4, Jędrzejewski, Wołyncew 3, Chodara, Wiącek, Wojdak 6, Ivanović 7, Krupa 4, Kozioł. Trener: Dawid Nilsson.

ChrobryChrobry: Zapora, Stachera – Grabowski 1, Zdobylak 5, Sadowski 4, Klinger, Babicz 2, Przysiek 1, Tylutki, Orpik 4, Jamioł 2, Krzysztofik 1, Bekisz 4, Makowiejew 4. Trener: Vitalij Nat.