Asseco Resovia w Olsztynie wygrywa pierwszy raz w roku 2020

Opublikowano: 22-01-2020
Kategoria: SIATKÓWKA, PlusLiga

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów w spotkaniu 16 kolejki PlusLigi 2019/20 zwyciężyli w gościach Indykpol AZS Olsztyn. To pierwsze w 2020 roku ligowe zwycięstwo siatkarzy zespołu trenera Piotra Gruszki.

Po pierwszym, pewnie wygranym przez Rzeszowian w stolicy Warmii i Mazur, secie w drugiej partii tryumfowali miejscowi.

Trzecia odsłona była najbardziej zacięta i zażarta fragmentem spotkania. Po skutecznej postawie w końcówce wygrali ją zawodnicy zespołu trenera Piotra Gruszki, którzy dominowali na placu boju w czwartym secie.

Asseco Resovia Rzeszów zrewanżowała się Indykpolowi AZS Olsztyn za porażek z Rzeszowa, w pierwszej rundzie sezonu 2019/20. MVP meczu został najskuteczniejszy w rzeszowskiej drużynie, Zbigniew Bartman. Zdobył 22 punkty.

Najbliższy mecz: Asseco Resovia Rzeszów – Cuprum Lubin, 26 stycznia 2020.

Wyniki i tabela PlusLigi 2019/20 TUTAJ!

16 kolejka, PlusLiga 2019/20 (22.1.2020)Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów 1-3 (16-25, 25-19, 23-25, 21-25)

Indykpol AZS: Woicki, Mika, Poręba, Seyed, Żaliński, Andringa, Żurek (libero) oraz Sokołowski, Kowalski, Pietraszko. Trener: Paolo Montagnani.

Asseco Resovia: Shoji, Bartman, Krulicki, Lemański, Marechal, Hoag, Mariański (libero) oraz Komenda, Perry (libero), Rousseaux, Kosok. Trener: Piotr Gruszka.

Sędziowali: Marek Budzik i Marek Lagierski (Śląski Związek Piłki Siatkowej).

Widzów: 2169.