Podkarpacka Nike 2019 – nominacje

Opublikowano: 09-01-2020

14 lutego 2020 w Łańcucie, będzie XVIII Gala Piłkarska "Podkarpacka Nike 2019”. Od 9 stycznia 2020 znana jest szóstka nominowanych w każdej z 10 kategorii tych cyklicznych wojewódzkich piłkarskich wyróżnień.

– To były długie i wyjątkowo zacięte dyskusję, ale ostatecznie udało się wybrać po sześć kandydatur w każdej z kategorii. Każdy plebiscyt ma to do siebie, że zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie nie zadowolony z rozstrzygnięć. Wierzę jednak, że wybór kapituły potwierdzi dobry rok dla podkarpackich drużyn – mówił o wyborach kapituły, Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Najwięcej, do 8 nominacji w wojewódzkim plebiscycie piłkarzy 2019 ma drugoligowa Apklan Resovia Rzeszów. Nominacje Podkarpacka Nike 2019: 

Sponsor Roku:

Deweloper Apklan (sponsor CWKS Resovia Rzeszów)

Fibrain Sp. z o.o (sponsor Stali Rzeszów S.A.)

Fulsport (hurtowania sportowa z Rzeszowa, sponsor drużyn piłkarskich powiatu rzeszowskiego)

Heiro (producent sprzętu do pakowania, sponsor klubu Heiro Rzeszów)

PGE (Polska Grupa Energetyczna, sponsor PGE FKS Stali Mielec)

Stal-Systems (sponsor Wólczanka Wólka Pełkińska)

 

Działacz Roku:

Radosław Garlewski (prezes Wisłoki Dębica)

Ernest Kasia (prezes KS Wiązownica)

Łukasz Krawczyk (prezes Heiro Rzeszów)

Mariusz Olejarka (prezes Wólczanka Wólka Pełkińska)

Tadeusz Świgoń (prezes Korony Rzeszów)

Wojciech Zając (prezes Apklan Resovia Rzeszów)

 

Samorządowiec Roku:

Paweł Baj (burmistrz Głogowa Młp.)

Edward Dobrzański (wójt Gminy Czarna koło Łańcuta)

Wiesław Kapel (wójt Gminy Lubaczów)

Lesław Kuźniar (wójt Gminy Trzebownisko)

Lucjusz Nadbereżny (prezydent Miasta Stalowa Wola)

Grzegorz Bara (wójt Gminy Nowy Żmigród)

 

Futsalowy Zawodnik Roku:

Bartłomiej Bać (Futsal Team Zaczernie)

Sebastian Brocki (Heiro Rzeszów)

Mateusz Dopart (KF Stal Mielec)

Sebastian Fedan (Heiro Rzeszów)

Paweł Hady (Heiro  Rzeszów)

Bartłomiej Przybyło (Heiro  Rzeszów)

 

Odkrycie Roku – Młodzieżowiec Roku:

Szymon Feret (Apklan Resovia Rzeszów)

Mateusz Geniec (Apklan Resovia Rzeszów)

Wiktor Kaczorowski (Stal Rzeszów S.A)

Wiktor Kłos (Wólczanka Wólka Pełkińska)

Dominik Kulon (Karpaty Krosno)

Szymon Stasik (PGE Stal Mielec)

Trener Wychowawca Młodzieży:

Paweł Chlastawa (SMS Jarosław)

Jacek Cyganowski (APPN Mielec)

Lech Czaja (Karpaty Krosno)

Krzysztof Hus (Stal Rzeszów S.A.)

Dariusz Jęczkowski (trener koordynator OZPN Krosno/SMS Resovia)

Paweł Młynarczyk (SMS Resovia Rzeszów)

 

Trener Roku

Szymon Grabowski (Apklan Resovia Rzeszów)

Dariusz Kantor (Wisłoka Dębica/AMO Dębica)

Grzegorz Opaliński (Korona Rzeszów/Siarka Tarnobrzeg S.A.)

Valerij Sokolenko (KS Wiązownica)

Szymon Szydełko (Sokół Sieniawa/Stal Stalowa Wola S.A.)

Marcin Wołowiec (Wólczanka Wólka Pełkińska)

 

Drużyna Roku

Apklan Resovia Rzeszów

KS Wiązownica

PGE FKS Stal Mielec

Stal Rzeszów S.A.

Wisłoka Dębica

Wólczanka Wólka Pełkińska

 

Piłkarka Roku: 

Karolina Bednarz (Resovia Rzeszów)

Katarzyna Czyż (Resovia Rzeszów)

Gabriela Kaput (Resovia Rzeszów)

Klaudia Korab (Sokół Kolbuszowa Dolna)

Małgorzata Kot (Sokół Kolbuszowa Dolna)

Sylwia Witalec (Izolator Boguchwała)

 

Piłkarz Roku: 

Krystian Getinger (PGE FKS Stal Mielec)

Serhij Krykun (Apklan Resovia Rzeszów)

Damian Łanucha (Wisłoka Dębica)

Bartosz Nowak (PGE FKS Stal Mielec)

Wojciech Reiman (Stal Rzeszów S.A.)

Sebastian Zalepa (Apklan Resovia Rzeszów)

Trójka nominowanych z największą liczbą głosów w każdej z kategorii, będzie na finałowej gali w połowie lutego, na której zaprezentowani zostaną zwycięzcy. 

Podkreśleni to przedstawiciele naszego regionu, Rzeszowszczyzny.

Foto: www.podkarpackizpn.pl

Komentarze

Komentarze