Szczodruszka 2019 w Dynowie

Opublikowano: 25-12-2019

Zimowe Przesilenie "Szczodruszka", bieg na dystansie 22 kilometrów rozegrano 22 grudnia 2019, w Dynowie, w powiecie rzeszowskim. W zawodach sklasyfikowanych zostało 275 uczestników.

Zwycięzcą dynowskich zawodów został Bartosz Ceberak z Rzeszowa. Na 2 miejscu uplasował Karol Zajka z Rymanowa (Finisz Rymanów), a lokatę 3 zajął Krzysztof Wiernusz z Posada Górna (Finisz Rymanów).

Najszybsza w stawce pań była Regina Krenzel z Rzeszowa. Uplasowała się na 33 pozycji. Najlepszy z reprezentantów organizatora, Aktywnego Dynowa, był Dariusz Niedzielski, który wywalczył 17 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Szczodruszka w tradycji słowiańskiej to święto celebrujące przesilenie zimowe, poprzedzone Szczodrym Wieczorem. To zwycięstwo światła nad ciemnością, symbolizujące czas, w którym zaczyna przybywać dnia, a nocy ubywać, przynosząc ludziom nadzieję, optymizm, radość.