Skład II ligi żużlowej 2020 i terminy RzTŻ 2020

Opublikowano: 22-12-2019 12:48:17

Znany jest skład i terminarz drugoligowej rywalizacji 2020, w której uczestniczyć będą żużlowcy Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego. Wystartuje w niej 6 drużyn, w tym zespół z Niemiec.

Sezon 2020 w 2 lidze zacznie się z początkiem kwietnia. Rywalizować będą teamy RzTŻ Rzeszów, PSŻ Poznań, Wilków Krosno, Stainer Unia Kolejarz Rawicz i MSC Wölfe Wittstock z Niemiec. 

Drugoligowy sezon 2020 Rzeszowianie rozpoczną 4 lub 5 kwietnia pojedynkiem w roli gospodarza, z drużyną OK Bedmet Kolejarza Opole. 

Terminarz 2 Ligi Żużlowej 2020:

1 kolejka (4,5. kwietnia):
MSC Wölfe Wittstock – PSŻ Poznań
RzTŻ Rzeszów – Kolejarz Opole
Stainer Unia Kolejarz Rawicz – Wilki Krosno

2 kolejka (18. 19 kwietnia):
Kolejarz Opole – Stainer Unia Kolejarz Rawicz
PSŻ Poznań – RzTŻ Rzeszów
Wilki Krosno – MSC Wölfe Wittstock

3 kolejka (1, 3 maja):
Kolejarz Opole – Wilki Krosno
RzTŻ Rzeszów – MSC Wölfe Wittstock
Stainer Unia Kolejarz Rawicz – PSŻ Poznań

4 kolejka (23, 24 maja):
​​​​​​​MSC Wölfe Wittstock – Stainer Unia Kolejarz Rawicz
PSŻ Poznań – Kolejarz Opole
Wilki Krosno – RzTŻ Rzeszów

5 kolejka (30, 31 maja):
Kolejarz Opole – ​​​​​​​MSC Wölfe Wittstock
RzTŻ Rzeszów – Stainer Unia Kolejarz Rawicz
PSŻ Poznań – Wilki Krosno

6 kolejka (13, 14 czerwca):
​​​​​​​MSC Wölfe Wittstock – Kolejarz Opole
Stainer Unia Kolejarz Rawicz – RzTŻ Rzeszów
Wilki Krosno – PSŻ Poznań

7  kolejka (26,27 czerwca):
RzTŻ Rzeszów – Wilki Krosno (mecz zostanie rozegrany 11 czerwca)
Kolejarz Opole – PSŻ Poznań
Stainer Unia Kolejarz Rawicz – ​​​​​​​MSC Wölfe Wittstock

8 kolejka (11, 12 lipca):
​​​​​​​MSC Wölfe Wittstock – RzTŻ Rzeszów
PSŻ Poznań – Stainer Unia Kolejarz Rawicz
Wilki Krosno – Kolejarz Opole

9 kolejka (1, 2. sierpnia):
​​​​​​​MSC Wölfe Wittstock – Wilki Krosno
Stainer Unia Kolejarz Rawicz – Kolejarz Opole​
​​​​​​RzTŻ Rzeszów – PSŻ Poznań (mecz rozegrany zostanie 10 maja)

10 kolejka (8, 9 sierpnia):
PSŻ Poznań – ​​​​​​​MSC Wölfe Wittstock
Kolejarz Opole – RzTŻ Rzeszów
Wilki Krosno – Stainer Unia Kolejarz Rawicz

Faza finałowa:
1 mecz półfinałowy (22, 23 sierpnia)
(a) 4 w tabeli po części zasadniczej – 1 w tabeli po części zasadniczej
(b) 3 w tabeli po części zasadniczej – 2 w tabeli po części zasadnicze

2 mecz półfinałowy (29, 30 sierpnia)
(a) 1 w tabeli po części zasadniczej – 4 w tabeli po części zasadniczej
(b) 2 w tabeli po części zasadniczej – 3 w tabeli po części zasadniczej

Mecz finałowe (13 i 20 września) zwycięskie drużyny z (a) i (b)

Foto:  RzTŻ, J.Malec 

Komentarze

Komentarze