Awans Developres SkyRes Rzeszów do 1/8 Pucharu CEV 2019/20

Opublikowano: 18-12-2019
Kategoria: SIATKÓWKA, Inne zawody

Siatkarki Developres SkyRes Rzeszów zagrają w 1/8 Pucharu CEV 2019/20. W drugim meczu 1/16 Pucharu CEV, z ASPTT Miluza, 18 grudnia 2019, popularne ''Rysice" wywalczyły awans po wygraniu złotego seta.

W Rzeszowie ekipa trenera Stephane Antigi zwyciężyła francuskie rywalki po tie-breaku, co mogło zapowiadać emocje w rewanżowym pojedynku.

I tak było. Spotkanie Developres SkyRes Rzeszów z ASPTT Miluza, w gościach, było wielce zaciętym bojem, do którego rozstrzygnięcia potrzebny był złoty set, bo po pięciu odsłonach górą 3-2 były miejscowe.

Rzeszowianki wygrywały 0-2. Francuzki team nie myślał jednak pasować. Zerwał się do walki. Poprawił zagrywkę, blok, i tryumfował w trzech kolejnych odsłonach.

O promocji drużyny ze stolicy Podkarpacia, do dalszych pucharowych gier, rozstrzygnął złoty set, w którym było remisowo 11-11, ale w jego końcówce więcej  siatkarskich argumentów miały przyjezdne.

2 pojedynek Pucharu CEV kobiet 2019/20 (18 grudnia 2019)ASPTT Miluza – Developres SkyRes Rzeszów 3-2 (24-26, 22-25, 25-23, 25-13, 15-12), złoty set 13-15

Developres SkyRes:  Zaroślińska-Król, Valentin-Anderson, Hawryła, Witkowska, Blagojević, Frantti, Krzos (libero) oraz Przybyła (libero), Polańska, Gałucha, Mlejnkova, Kaczmar, Grabka. Trener: Stephane Antiga.

Miluza: Bugg, Moma Bassoko, Trach, Olinga-Andela, Cazaute, Snyder, Soldner (libero) oraz Kuenzler, Baijens, Brcic, Jaegy. Trener: Francois Salvagni.