Asseco Resovia po zaciętym boju ugrała punkt z mistrzem kraju

Opublikowano: 27-11-2019
Kategoria: SIATKÓWKA, PlusLiga

W wielce pasjonującym, spotkaniu 7 kolejki PlusLigi 2019/20 siatkarze Asseco Resovii Rzeszów ulegli po tie-breaku ZAKSIE Kędzierzyn Koźle. Emocjonujący mecz, pokazywany był w TV Polsat Sport. Trwał 137 minut.

Pierwsze dwa sety należały do faworyta pojedynku, którym był zespół mistrza kraju z Opolszczyzny. W pierwszym starciu goście tryumfują po nerwowej końcówce. W drugiej odsłonie Kędzierzynianie zwyciężają pewnie.

Rzeszowianie walcząc agresywnie, nieustępliwie, po zaciętych wymianach, “falowaniu” wyniku, i skutecznej grze w końcówkach, byli górą w partiach trzeciej i czwartej.

W tie-breaku tak wielkich emocji jak wcześniej już nie było. Team trenera Piotra Gruszki popełnił w nim sporo prostych błędów. Goście kontrolowali przebieg rywalizacji piątej odsłony i wygrali 7 ligowy pojedynek, w 8 meczu sezonu 2019/20.

MVP meczu został środkowy Kędzierzynian Łukasz Wiśniewski.

Wyniki i tabela PlusLigi 2019/20 TUTAJ!

Kolejny pojedynek Asseco Resovii Rzeszów to wyjazdowy mecz z Verva Warszawa Orlen Paliwa. Termin 1 grudnia 2019.

7 kolejka, PlusLiga 2019/20 (27.11.2019), Asseco Resovia Rzeszów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle 2-3 (26-28, 23-25, 25-23, 25-23, 11-15)

Asseco Resovia: Komenda, Krulicki, Kosok, Hoag, Marechal, Schulz, Perry (libero) oraz Lemański, Shoji, Buszek, Rousseaux. Trener: Piotr Gruszka.

ZAKSA: Toniutti, Kaczmarek, Parodi, Wiśniewski, Smith, Śliwka, Zatorski (libero) oraz Semeniuk, Baroti, Rejno. Trener: Nikola Grbić.

Sędziowali: Paweł Burkiewicz i Maciej Kolendowski z Krakowa.

Widzów: 4123.