Chemik Police ogrywa Developres SkyRes Rzeszów w meczu niezwyciężonych

Opublikowano: 25-11-2019
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

Siatkarki Developres SkyRes Rzeszów w meczu 9 kolejki Ligi Siatkówki Kobiet sezonu 2019/20 przegrały pierwszy raz. "Rysice" uległy drużynie Chemika Police, który zmienił je na czele tabeli.

Początek spotkania drużyn niepokonanych w 8 pierwszych seriach gier LSK 2019/20 należał do gospodyń, które prowadziły 7-5.

Z czasem inicjatywę przejęły Policzanki. Wygrywały 19-14. Team ze stolicy Podkarpacia, nie pasował, atakami popisywała się Katarzyna Zaroślińska Król. Było remisowo 22-22.

Końcówka najciekawszego seta meczu należała do “Chemicznych”. I Ferhat Akbas, turecki szkoleniowiec zespołu z województwa zachodniopomorskiego cieszył się wraz ze swymi podopiecznymi z wygranej pionierskiego starcia na przewagi.

Druga odsłona, w której Developres SkyRes Rzeszów miał problemy z przyjęciem, to pewny tryumf ekipy gości. W trzecim starciu było 17-14 dla “Rysic”. Przyjezdne nie pasowały. Okazały się solidniejsze w swych poczynaniach i po 98 minutach zwyciężyły w secie i meczu.

Licznie przybyli na mecz teamów z Rzeszowa i Polic kibice. 4231 osób to rekord publiki na pojedynku LSK w stolicy Podkarpacia. MVP spotkania została Marlena Kowalewska, rozgrywająca drużyny z Polic.

Kolejny mecz: BKS Stal Bielsko-Biała – Developres SkyRes Rzeszów . Termin 29 listopada 2019. Pojedynek pokaże TV Polsat Sport.

9 kolejka, Liga Siatkówki Kobiet 2019/20 (25 listopada 2019), Developres SkyRes Rzeszów – Chemik Police 0-3 (26-28, 21-25, 23-25)

Developres SkyRes: Valentin-Anderson, Zaroślińska-Król, Efimienko-Młotkowska, Witkowska, Mlejnkova, Blagojević, Krzos (libero) oraz Frantti, Polańska, Kaczmar. Trener: Stephane Antiga.

Chemik: Kowalewska, Silva Franco, Wasilewska, Trushkina, Salas Rosell, Mędrzyk, Maj-Erwardt (libero) oraz Łukasik. Trener: Ferhat Akbas.

Sędziowali: Paweł Burkiewicz, Maciej Kolendowski z Krakowa.

Widzów: 4231.

Wyniki i tabela Ligi Siatkówki Kobiet 2019/20 TUTAJ!