Stal Mielec remisuje z Zagłębiem Sosnowiec. Mielczanie trzeci raz bez ligowego zwycięstwa – zdjęcia

Opublikowano: 03-11-2019

Piłkarze zespołu PGE FKS Stali Mielec w meczu 16 kolejki sezonu 2019/20 Fortuna 1 Ligi, zremisowali z drużyną Zagłębia Sosnowiec. To ich trzeci z rzędu ligowy pojedynek bez wygranej.

Po dwu ligowych porażkach i tryumfie w Pucharze Polski, w meczach ostatniej dekady października 2019, kibice Mielczan liczyli na komplet punktów swego zespołu w grze z Zagłębiem Sosnowiec.

Po zaciętym boju, team prezesa Jacka Orłowskiego zremisował z Sosnowiczanami, w dziewiątym spotkaniu jesieni 2019 w roli gospodarza.

Po przeciętnej pierwszej połowie, druga odsłona była ciekawsza i bardziej emocjonująca. Gospodarze mieli optyczną przewagę. To jednak goście, na kwadrans przed końcem spotkania objęli prowadzenie i ekipa znad Wisłoki musiała “gonić” wynik.

Stalowcy w 80 minucie doprowadzili do remisu. Dalsze ich ataki nie przyniosły zmiany wyniku, z którego cieszyli się przyjezdni.

PGE FKS Stal Mielec czeka teraz seria trzech spotkań wyjazdowych. Najbliższe spotkanie to mecz z Chojniczanką Chojnice: Termin 9 listopada 2019.

Tabela i wyniki Fortuna 1 Ligi 2019/20 TUTAJ!

16 kolejka, Fortuna 1 Liga 2019/20 (3.11.2019), PGE FKS Stal Mielec – Zagłębie Sosnowiec 1-1 (0-0)

Bramki: 0-1 Mularczyk (75), 1-1 Soljić (80).

PGE FKS Stal: Primel – Olszewski, Żyro, Bodzioch, Getinger, Bielak (46′ Soljić), Urbańczyk, Mak, Nowak, Tomasiewicz, Paluchowski (46′ Prokić). Trener: Dariusz Marzec.

Zagłębie: Stępniowski – Nawotka, Polczak, Małecki (90′ Bilenkyi), Hołota, Mularczyk, Pawłowski, Piasecki, Szwed (90+3′ Radłowski), Słomka, Grzelak. Trener: Dariusz Dudek.

Sędziował: Marek Opaliński z Legnicy.

Żółte kartki: Bodzioch, Tomasiewicz, Paluchowski – Małecki, Stępiowski.