Apklan Resovia wygrywa z Elaną i jest liderem. Stal przegrywa w Elblągu

Opublikowano: 27-10-2019 15:25:54
Kategoria: PIŁKA NOŻNA, II Liga

Piłkarze Apklan Resovii Rzeszów pokonali Elanę Toruń i są na szczycie drugoligowej tabeli po 14 seriach gier 2019/20. Wyjazdowej porażki w Elblągu doznała Stal Rzeszów, która tej jesieni w II lidze przegrała raz czwarty.

Pierwsza połowa siódmego jesienią 2019 meczu w roli gospodarza piłkarzy Apklan Resovii, należała jej piłkarzy. Brakowało im jednak skuteczności.

Po zmianie stron “Pasiaki” szybko uzyskały prowadzenie, na które Torunianie odpowiedzieli w 75 minucie, doprowadzając do wyrównania.

Resoviacy zwycięskie trafienie zadali z końcem spotkania. Wtedy to Szymon Feret umieścił futbolówkę w bramce teamu z Grodu Kopernika, strzelając swego czwartego gola na drugoligowych arenach w pierwszej części sezonu 2019/20.

– Gratuluję chłopakom i dziękuję im za to co zrobili. Elana miała elementy dobrej gry. Wybijała nas z rytmu. Cieszyć nas może to, że ta stracona bramka nie wpłynęła ujemnie na nasze poczynania na boisku. Dążyliśmy do tego, aby zdobyć tą zwycięską bramkę i to się nam opłaciło. Momentami odkryliśmy się bardzo. Ludzie oglądający dzisiejszy mecz powinni być zadowoleni. Zdobywamy bramki i gramy do końca. Nawet po złych momentach dążymy do celu i to jest optymistyczne – powiedział Szymon Grabowski, trener Apklan Resovii Rzeszów.

Najbliższy mecz:  Widzew Łódź – Apklan Resovia Rzeszów (3 listopada 2019).

15 kolejka II Ligi 2019/20 (26.10.2019), Apklan Resovia Rzeszów – Elana Toruń 2-1 (1-1)

Bramki: 1-0 Radulj (53), 1-1 Sokół (75), 2-1 Feret (87).

Apklan Resovia: Daniel – Geniec, Kubowicz, Zalepa, Mikulec, Feret, Kaliniec, Radulj (90′ Domoń), Płatek, Krykun (85′ Adamski), Dziubiński (76′ Świderski). Trener: Szymon Grabowski.

Elana: Knut – Onsorge, Górka, Zagórski (86′ Dobosz), Kołodziej (46′ Boniecki), Kościelniak, Kryszak, Kisiel, Andrzejewski, Bierzało, Sokół. Trener: Bogusław Pietrzak.

Sędziował: Marcin Szrek z Kielc.

Żółte kartki: Geniec, Radulj,  Kubowicz Grabowski (trener) – Kryszak, Kościelniak, Pietrzak (trener).

Widzów 1525.

Grająca defensywnie Olimpia w 20 minucie zdobyła zwycięskiego jak się okazało gola. Stal przeważała, prowadziła grę, ale potrafiła jej udokumentować bramką.

Elblążanie skutecznie rozbijali ataki gości i zdobyli komplet punktów.

Po prostu nasza nieskuteczność spowodowała, że do domu wracamy choćby bez punktu – stwierdził Janusz Niedźwiedź, szkoleniowiec Rzeszowian.

Kolejny mecz: Stal Rzeszów – Górnik Łęczna (2 listopada 2019).

15 kolejka II Ligi 2019/20 (27.10.2019), Olimpia Elbląg – Stal Rzeszów 1-0 (1-0)

Bramka: 1-0 Prytuliak (20).

Olimpia: Madejski – Balewski, Lewandowski, Wenger, Sedlewski, Demianiuk (85′ Jabłoński), Kuczałek, Krasa, Prytuliak (62′ Miller), Szuprytowski, Brychlik (69′ Żołądź). Trener: Adam Nocoń.

Stal: Kaczorowski – Sierant, Kostkowski, Sylwestrzak, Głowacki, Plewk, Ligienza, Nawrot(77 ‘Jarecki), Mozler (68’ Płonka), Chromiński, Pląskowski, Chromiński. Trener Janusz Niedźwiedź.

Sędziował: Łukasz Ostrowski ze Szczecina.

Żółte kartki: Lewandowski, Krasa – Kostkowski, Ligienza, Mozler, Nawrot.