SPR Stal Mielec za szóstym razem wreszcie zwycięska

Opublikowano: 06-10-2019

Do sześciu razy sztuka, chce by się rzec po meczu szczypiornistów SPR Stali Mielec z Zagłębiem Lubin, w 6 kolejce PGNiG Superligi Mężczyzn 2019/20. Mielczanie 6 października 2019 wygrali pioniersko w sezonie 2019/20.

Początek spotkania należał do Mielczan, którzy prowadzili 4-1. Gra drużyny z Lubina, po nieudanym w jej wykonaniu początku stawała się w kolejnych minutach coraz lepsza i na przerwę to ona schodziła wygrywając.

Po zmianie stron prowadzenie zmieniało się, trwała zażarta, nieustępliwa walka, z której zwycięsko wyszli gospodarze.

Do najlepszych w szeregach “Czeczeńców” należeli białoruski rozgrywający Denis Wołyncew, strzelec 9 goli, i bramkarz rodem z Czarnogóry, Goran Andelić.

Czerwone kartki otrzymali Marcin Miedziński z mieleckiej ekipy oraz Krzysztof Pawlaczyk, Roman Czyczykało z teamu z Dolnego Śląska. Pojedynek pokazywał live TVP Sport.

Najbliższy mecz SPR Stali Mielec to wyjazdowa gra z Chrobrym Głogów. Termin 13 października 2019.

Tabela i wyniki PGNiG Superligi Mężczyzn 2019/20 TUTAJ!

6 kolejka PGNiG Superligi Mężczyzn (6.10.2019)SPR Stal Mielec – Zagłębie Lubin 27-25 (10-12)

SPR Stal:  Andelić – Wilk 2, Wołyncew 9, Machocki 6, Krępa 3, Wypych 2, Kornecki 2, Chodara 2, Wilk 2, Olszewski 1, Wojdak, Krupa, Miedziński, Grzegorek, Jędrzejewski. Trener: Dawid Nilsson.

Zagłębie: Bartosik, Schodowski – Marciniak 6, Sroczyk 5,  Stankiewicz 2, Tokaj 2, Kupiec 2, Dudkowski 1, Chychykalo 2, Gębala 2, Pietruszko 2, Hajnos 1, Drobiecki, Borowczyk, Mrozowicz, Pawlaczyk. Trener: Bartłomiej Jaszka.

Sędziowali: Andrzej Kierczak z Pielgrzymowic i Tomasz Wrona z Krakowa.

Kary: 14 i 12 minut.