W Płocku bez niespodzianki. Wicemistrz kraju zwyciężył SPR Stal Mielec

Opublikowano: 10-09-2019 19:58:17

Wicemistrzowie Polski, piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock, zgodnie z przewidywaniami pokonali SPR Stal Mielec, w 3 serii gier PGNiG Superligi Mężczyzn 2019/20. Mielczanie są dotychczas w ligowej rywalizacji bez punktów.

Tylko początek boju “Czeczenów” z “Nafciarzami” był inny niż się spodziewano. Mielczanie w Oreln Arenie wygrywali 3-1. Po dziesięciu minutach spotkania , na tablicy wyników widniał rezultat 5-5.

Z czasem Płocki team, który czekają już we wrześniu gry Ligi Mistrzów 2019/20, “rozkręcał się”, i tak jak było do przewidzenia, dominował na placu boju. Gospodarze, podopieczni hiszpańskiego szkoleniowca, Xavier Sabate grając skutecznie, odnieśli szesnastobramkowy tryumf.

Myślę, że to będzie udany sezon dla Stali, która w pierwszych dwudziestu minutach sprawiła nam sporo problemów. W tym zespole widać już rękę Dawida Nilssona oraz to jak ciężką pracę wykonują –  na konferencji prasowej trener gospodarzy nie szczędził ciepłych słów pod adresem mieleckiej ekipy.

Graliśmy swoją piłkę ręczną do momentu aż nie wykorzystaliśmy kilku sytuacji, wtedy wdarła się niestety w nasze szeregi panika – stwierdził zaś szkoleniowiec drużyny znad Wisłoki.

W zespole SPR Stal Mielec zadebiutował jej wychowanek, Michał Kozioł, który zdobył bramkę.

Kolejny pojedynek SPR Stal Mielec to mecz przed swą publicznością, 21 września 2019. Rywalem Torus Wybrzeże Gdańsk.

Tabela i wyniki PGNiG Superligi Mężczyzn 2019/20 TUTAJ!

3 kolejka PGNiG Superligi Mężczyzn (10.9.2019), Orlen Wisła Płock – SPR Stal Mielec 38-22 (17-10)

Orlen Wisła: Stevanović, Morawski – Mihić 7, Matulić 5, Ruiz 5, Mihić 7, Stenmalm 4, Szita 3, Mindegia 3, Góralski 3, Mlakar 3, Źabić 1, Krajewski 1, Czapliński 2, Kowalski, Sulić, Jankowski. Trener: Xavier Sabate.

SPR Stal: Wiśniewski, Witkowski – Krępa 6,  Krupa 4, Wołyncew 2, Kornecki 2, Skuciński 1, Olszewski 2, Miedziński 1, Kozioł 1, Wypych 1, Adamczak 1, Mochocki 1, Dutka, Wilk, Jędrzejewski:  Trener: Dawid Nilsson.

Kary: 12 i 4 minuty.