Stal pierwszy raz traci punkty jako gospodarz. Apklan Resovia nie dała rady Łęcznej

Opublikowano: 07-09-2019

Rzeszowskie drużyny piłkarskie w grach 8 kolejki drugoligowego szczebla 2019/20 zdobyły tylko punkt. Wywalczyli go zawodnicy Stali, którzy zremisowali z GKS Katowice. Apklan Resovia uległa w Łęcznej, Górnikowi.

Katowiczanie nie przestraszyli się będących w czołówce tabeli Rzeszowian i zwłaszcza w drugiej połowie mocno im się postawili, tocząc otwarty bój.

Team trenera Janusza Niedźwiedzia stracił z popularną “Gieksą” pierwsze ligowe punkty jesienią 2019 w meczu w roli gospodarza.

Gola dla rzeszowskiej drużyny zdobył Grzegorz Goncerz, zawodnik przez wiele sezonów reprezentujący… Katowiczan.

14 września 2019, w kolejnym drugoligowym boju Stal Rzeszów w derbach województwa podejmuje Stal Stalowa Wola.

8  kolejka II Ligi 2019/20 (7.9.2019), Stal Rzeszów – GKS Katowice 1-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Goncerz (24), 1-1 Stefanowicz (53 – rzut karny).

Stal: Kaczorowski – Sierant, Kostkowski, Cyfert, Głowacki, Szczepanek (90+4′ Plewka), Szeliga (55′ Ligienza), Reiman, Nawrot (85′ Jarecki), Pląskowski (61′ Michalik), Goncerz. Trener: Janusz Niedźwiedź.

GKS: Mrozek – Michalski, Janiszewski, Jędrych, Rogala, Błąd (67′ Tabiś), Gałecki, Stefanowicz (85′ Grychtolik), Woźniak (73′ Habusta) Kiebzak, Rogalski (81′ Rumin). Trener: Rafał Górak.

Sędziował: Konrad Gąsiorowski z Białej Podlaskiej.

Żółta kartka: Remian.

Widzów: 2813.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Najciekawsze były ostatnie 20-minut meczu w Łęcznej, kiedy padły wszystkie bramki. Wcześniej oba zespoły nie miały wielce dogodnych okazji do zdobycia goli.

Na nieco ponad kwadrans przed końcem pojedynku, gola dla Rzeszowian, zdobył Grzegorz Płatek, wychowanek Stali Mielec, pozyskany latem 2019 z Siarki Tarnobrzeg.

Po starcie bramki gospodarze zdecydowanie zaatakowali, i przy niefrasobliwości w poczynaniach Apklan Resovii, zdążyli odwrócić losy spotkania.

– Do 85 minuty byliśmy zespołem lepszym. Do 85 minuty mieliśmy więcej z gry. Do 85 minuty powinniśmy ten mecz wygrać. Piłka nożna polega na graniu do końca, na strzelaniu bramek, na wykorzystywaniu błędów przeciwnika. To zrobił Górnik i dlatego ten mecz wygrał. Mam pretensję do moich zawodników o końcówkę, o te błędy popełnione. Gratuluję jednak moim zawodnikom. Myślę, że momentami graliśmy ładnie dla oka. Ta gra nie przełożyła się jednak na zdobycz punktową. Tego szkoda. Mogło się to potoczyć inaczej, gdyby sędzia pokazał ewidentną czerwoną kartkę dla Leandro. Niestety z jego perspektywy, za sam zamiar się nie karze. Gratuluję trenerowi Górnika zwycięstwa. My pretensję możemy mieć tylko sami do siebie – powiedział Szymon Grabowski, trener Apklan Resovii Rzeszów.

Kolejny mecz Apklan Resovia Rzeszów zagra u siebie z Skrą Częstochowa. Termin 14 września 2019.

8 kolejka II Ligi 2019/20 (7.9.2019), Górnik Łęczna – Apklan Resovia Rzeszów 2-1 (0-0)

Bramki: 0-1 Płatek (72), 1-1 Wojciechowski (85 – rzut karny), 2-1 Banaszak (88).

Górnik: Rojek – Leandro, Midzierski, Baranowski, Orłowski, Tymosiak (76′ Banaszak), Stromecki, Wójcik, Stasiak (56′ Dzięgielewski), Goliński (73 Lewandowski), Wojciechowski. Trener: Kamil Kiereś.

Resovia: Daniel – Geniec, Mikulec, Hajduk (59′ Feret), Domoń, Dziubiński, Płatek (83′ Kaliniec), Makowski, Krykun (89′ Twardowski), Zalepa, Świderski (67′ Adamski). Trener: Szymon Grabowski.

Sędziował:  Jacek Lis z Katowic.

Żółte kartki: Dziubiński Płatek.

Widzów: 1284.