Anna Sabat i Katarzyna Zdziebło w Radomiu zostały MP 2019

Opublikowano: 24-08-2019

Anna Sabat z Resovii Rzeszów i Katarzyna Zdziebło z LKS Stali Mielec zostały lekkoatletycznymi mistrzyniami kraju seniorek 2019. Zawody krajowego czempionatu rozegrano w dniach 23-25 sierpnia.

Anna Sabat, podopieczna trenera Piotra Kowala, zwyciężyła w biegu na 800 metrów. Katarzyna Zdziebło, zawodniczka trener Małgorzaty Kulig, była najlepsza w chodzie na dystansie 5 kilometrów.

Dla Podkarpacia medal, z srebrnego kruszcu, wywalczyła też Małgorzata Cetnarska z Victorii Stalowa Wola, w chodzie na 5 kilometrów.

Tuż za podium na 4 pozycji, w biegu na 3 kilometry z przeszkodami, była zawodniczka Resovii Rzeszów, Katarzyna Kargol. 95 lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski seniorów odbywały się w Radomiu.