Strażacy z Rzeszowa w gronie najlepszych w mistrzostwach globu 2019

Opublikowano: 20-08-2019

Na rozgrywanych w dniach 8-18 sierpnia w Chinach Mistrzostwach Świata Policjantów i Strażaków 2019 medale zdobywali strażacy KW PSP Rzeszów. Rywalizowali reprezentanci 79 państw.

Podkarpacka drużyna w składzie, której z naszego regionu byli strażacy Andrzej Szpunar z KM PSP Rzeszów, Mateusz Telesz z KW PSP Rzeszów oraz Robert Kubit z KM PSP Krosno wywalczyli medale w konkurencjach biegowych.

Podkarpaccy strażacy w Mistrzostwach Świata Policjantów i Strażaków 2019 podkarpaccy zdobyli 4 medale,

Pierwszy raz w historii strażacy z Podkarpacia zdobyli złoty medal w lekkoatletycznych konkurencjach biegowych Mistrzostwach Świata Policjantów i Strażaków.

Na najwyższym stopniu podium stanął  Andrzej Szpunar, który wygrał w biegu przełajowym cross country na dystansie 10 kilometrów w kategorii wiekowej 40+.