Zawodniczka Resovii Rzeszów punktowała w DME 2019

Opublikowano: 11-08-2019

Polska reprezentacja wygrała Drużynowe Mistrzostwa Europy 2019 lekkiej atletyce. Zawody w dniach 9-11 sierpnia rozegrano w Bydgoszczy. Punkty dla Polski zdobyła Anna Sabat, zawodniczka Resovii Rzeszów.

Anna Sabat wywalczyła 6 miejsce, i punktowała dla kadry Polski, w biegu na 800 metrów.

Sportsmenka klubu ze stolicy województwa była jednym lekkoatletą z Podkarpacia w Biało-Czerwonej reprezentacji na zespołowy czempionat Starego Kontynentu 2019 rozgrywany w największym mieście województwa kujawsko-pomorskiego.

Drużynowe Mistrzostwa Europy lekkoatletów to rywalizacja najlepszych lekkoatletów Europy, gdzie liczą się wspólne wyniki startu danej reprezentacji. Polska wygrała je pierwszy raz.

Polska zdobyła 345 punktów i zwyciężyła przed Niemcami (317,5 pkt) i Włochami (316, 5 pkt). Startowało 12 reprezentacji.