II Klasyk Boguchwały

Opublikowano: 07-08-2019

Wyścig kolarski "II Klasyk Boguchwały" rozegrano 4 sierpnia 2019. Start i meta była stadionie w Mogielnicy. Kolarze jechali przez Niechobrz, Racławówkę, Nosówkę i Zgłobień. Dystans liczył 55 kilometrów.

II Klasyk Boguchwały w klasyfikacji open wygrał Maciej Szczepanik z Rzeszowa, przed Adrianem Krawczykiem z Łąkty Górnej (BodyiCoach) i Patrykiem Burdą z Łańcuta (STS Jordan Wola Mała).

Z pań najlepsza była Karolina Majewska z Rzeszowa (NSB Sport Team). Wyścig ukończyło 120 uczestników. Nagrodzono najlepszych kolarzy w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Gościem specjalnym zawodów był trzykrotny mistrz paraolimpijski Rafał Wilk, który tą trudną trasę pokonał na swoim handbike’u. Reprezentant Polski jest silnie związany z Gminą Boguchwała, bo z tego regionu pochodzą jego rodzice.