Stal nie strzeliła dwóch karnych… i ograła Wartę – zdjęcia

Opublikowano: 26-07-2019

Od zwycięstwa nad Wartą Poznań piłkarze PGE FKS Stali Mielec zaczęli sezon 2019/20 Fortuna 1 Ligi. Mielczanie byli faworytami, i nie zawiedli. Wygrana z zespołem z Wielkopolski mogła być okazalsza.

Zawodnicy drużyny trenera Artura Skowronka “rządzili” na placu gry przez całe spotkanie, ale uważnie i szczęśliwie grający goście nie dali się  mocno “zbić”. Mecz nie stał na “wielkim” pierwszoligowym poziomie.

W pierwszej części gry przewaga drużyny Stali Mielec była przygniatająca. Gospodarze niemal bez przerwy przebywali na połowie przyjezdnych.

W drugiej połowie Poznanianie zagrali odważniej, i strzelili gola. Zdobył go pochodzący z Podkarpacia, Gracjan Jaroch, wychowanek Polonii Przemyśl. Mimo usilnych starań nie potrafili odmienić losów rywalizacji.

Od wyższej przegranej team “Zielonych” uchronił w Mielcu ich golkiper, Adrian Lis, który należał do pierwszoplanowych postaci tego spotkania. Obronił dwa rzuty karne egzekwowane przez chorwackiego pomocnika Stali, Josipa Sojlicia.

W kadrze Warty Poznań na spotkanie ze Stalą Mielec nie było Łukasza Trałki. Rutynowany, pochodzący z Ropczyc piłkarz, wieloletni zawodnik Lecha Poznań, były reprezentant Polski, trenował z końcem lipca 2019 pierwszoligowcem z Wielkopolski. Czy będzie go w sezonie 2019/20 reprezentował rozstrzygnie się w czasie niedługim.

W poznańskiej ekipie debiutowało w Mielcu siedmiu nowych zawodników.

Mecz  z Mielca pokazywał TV Polsat Sport.

Najbliższy ligowy pojedynek PGE FKS Stali Mielec to gra z Wigrami Suwałki. Termin 2 sierpnia 2019.

Tabela i wyniki Fortuna 1 Ligi 2019/20 TUTAJ!

1 kolejka Fortuna 1 Liga 2019/20 (26.7.2019)PGE FKS Stal Mielec – Warta Poznań 2-1 (2-0)

Bramki: 1-0 Getinger (23), 2-0 Solić (25), 2-1 Jaroch (66).

PGE FKS Stal: Kiełpin – Olszewski, Drobotka, Żyro, Solić, Nowak (89 Urbańczyk), Tomasiewicz, Getinger, Bielak, Paluchowski, Prokić (81 Stasik). Trener: Artur Skowronek.

Warta: Lis – Kuzdra, Kieliba, Boczek, Kiełb, Marciniak (55′ Kupczak), Grobelny, Gardzielewicz (59′ Długosz), Janicki (73′ Jakóbowski), Rybicki, Jaroch. Trener: Piotr Torek.

Sędziował: Zbigniew Dobrynin z Łodzi.

Żółte kartki: Kieliba, Kiełb, Jaroch,

Widzów: 4094.