Stal Rzeszów zwyciężyła Podhale Nowy Targ i po 5 latach znów jest w II lidze!

Opublikowano: 08-06-2019
Kategoria: PIŁKA NOŻNA, III Liga

Stal Rzeszów w pojedynku 34 ostatniej kolejki sezonu 2018/19 zwyciężyli 2-1 głównego rywala do drugoligowego awansu Podhale Nowy Targ. Wygrana ta odniesiona została przy ponad 6 tysięcznej publiczności.

Był to mecz godny pojedynku o promocję na drugoligowy szczebel 2019/20. Stal Rzeszów musiała zwyciężyć by znaleźć się na pierwszoligowym zapleczu. “Góralom” do promocji wystarczał awans.

Pierwsi kibice na Stadionie Miejskim w Rzeszowie 8 czerwca 2019 znaleźli już dwie godziny przed finałowym pojedynkiem III ligi grupy IV sezonu 2018/19.

Początek rozgrywanego w ponad trzydziestopniowym upale spotkania należał do gospodarzy, którzy od pierwszych minut ruszyli do ataków. Ekipa trenera Janusza Niedźwiedzia już po niespełna dziesięciu minutach wygrywała po strzale głową najlepszego ich strzelca, rutynowanego 33-letniego Tomasza Płonki.

Zdeterminowani w swych awansowych poczynaniach Rzeszowianie podwyższyli na 2-0 w drugim kwadransie pierwszej połowie po golu Grzegorza Goncerza, który do stolicy Podkarpacia trafił zimą 2019 z Podbeskidzia Bielsko-Biała. Nowotarżanie tuż przed końcem pierwszej części spotkania zdobyli kontaktową bramkę.

Po zmianie stron trwała zażarta  walka obu drużyn, ale gospodarze, nie dali sobie wydrzeć kompletu punktów i po ostatnim gwizdku pojedynku do, którego arbiter doliczył blisko osiem minut nastąpiła wielka radość piłkarzy, trenerów i kibiców Stali.

Janusz Niedźwiedź, szkoleniowiec rzeszowskiej drużyny ostatnie minuty meczu oglądał trybun, odesłany na nie przez arbitra z powodu zbyt impulsywnego zachowania.

Wróciłem do Stali Rzeszów i cały czas chcieliśmy uzyskać ten awans. W tym roku się udało. Graliśmy też dla kolegi, bo wiadomo że spotkała nas wielka tragedia. Z ostatecznego rozstrzygnięcia bardzo się cieszymy. Zagraliśmy bardzo dobry mecz, strzeliliśmy dwie bramki i pomimo tego, że Podhale złapało kontakt dało się awansować – powiedział po meczu Sławomir Szeliga, doświadczony piłkarz Stali Rzeszów.

Tabela i wyniki III ligi grupy IV 2018/19 tutaj.

34 kolejka 2018/19, III Liga, grupa IV (8.6.2019), Stal Rzeszów – Podhale Nowy Targ 2-1 (2-1)

Bramki: 1-0 Płonka (9), 2-0 Goncerz (26), 2-1 Pląskowski (42).

Stal: Otczenaszenko – Sierant, Kostkowski, Szeliga (74′ Basista), Głowacki, Nawrot (89′ Jarecki), Mozler, Reiman, Chromiński (66′ Nowacki), Goncerz (30′ Zagdański), Płonka (79′ Ligienza). Trener: Janusz Niedźwiedź.

Podhale: Szukała – Barbus (79′ Tonia), Mączka, Baran, Drobnak, Mizia (69′ Mrówka), Mianowany, Dynarek, Palonek, Przybylski (35′ Hruska), Pląskowski. Trener: Dariusz Mrózek.

Sędziował: Mateusz Kowalski z Kielc.

Żółte kartki: Nawrot, Nowacki, Zagdański, – Mączka, Mizia.