Pierwsze takie zwycięstwo SPR Stal

Opublikowano: 27-04-2019

Piłkarze ręczni SPR Stali Mielec końcem kwietnia 2019 pierwszy w historii ligowych gier raz odnieśli tryumf w wyjazdowym pojedynku z Energą Wybrzeże Gdańsk. Na Pomorzu zwyciężyli w rzutach karnych.

Po wyrównanej pierwszej połowie nieznacznie wygrywali Mielczanie. Początek drugiej odsłony należał do teamu trenera Michała Przybylskiego, który wygrywał 12-19!

Gospodarze ani myśleli pasować i w 55 minucie… wygrywali 25-23. Skończyło się remisem w regulaminowym czasie gry.

W rzutach karnych po pięciu seriach też było remisowo. W szóstej kolejce siódemek Tomasz Wiśniewski odbił rzut rywala, a Bartosz Kowalczyk trafił do bramki Gdańszczan i w gronie “Czeczeńców” zapanowała wielka radość.

Kolejny pojedynek SPR Stal Mielec to mecz w roli gospodarza z Zagłębiem Lubin. Termin 1 maja 2019.

Tabela i wyniki rundy spadkowej 2018/19 tutaj

4 mecz rundy spadkowej 2018/19 PGNiG Superligi Mężczyzn, (27.4.2019)Energa Wybrzeże Gdańsk – SPR Stal Mielec 27-27 (12-13), rzuty karne 4-5

Energa Wybrzeże: Chmieliński, Witkowski – Kondratiuk 9, Gajek 4, Gądek 4, Janikowski 3,Prymlewicz 2, Wróbel 2, Papaj 1, Adamczyk 1, Salacz 1, Bednarek, Frańczak, Komarzewski, Ciołak. Trener: Thomas Orneborg.

SPR Stal: Andelić, Wiśniewski – Kowalczyk 7, Krępa 6, Saraljć 4, Wilk 4, Kornecki 4, Krupa 1, Skuciński 1, Wołyncew, Mochocki, Rutkowski, Jędrzejewski, Miedziński. Trener: Michał Przybylski.

Kary: 2 minuty – Energa Wybrzeże/4 minuty – SPR Stal.

Sędziowali: Michał Orzech i  Robert Orzech z Brodnicy.