Stal Rzeszów pokonała Wisłokę Dębica i zagra w finale PP Podokręgów Rzeszów/Dębica – zdjęcia, video

Opublikowano: 17-04-2019 18:25:33

Piłkarze trzecioligowej Stali Rzeszów pokonali czwartoligową Wisłokę Dębica w półfinale Pucharu Polski Podokręgów Rzeszów - Dębica 2018/19. W finale zagrają z zespołem z powiatu mieleckiego.

Rzeszowianie mimo iż w Dębicy nie zagrali w najsilniejszym zestawieniu pewnie wywalczyli awans do finału okręgowego Pucharu Polski nasz szczeblu Podokręgów Rzeszów – Dębica 2018/19.

Pierwsza połowa to dominacja ekipy trenera Janusza Niedźwiedzia. Po zmianie stron gospodarze odważniej ruszyli do ataków, ale nie potrafili odmienić losów spotkania, którego przebieg kontrolowała dojrzalsza piłkarsko ekipa gości.

Stal mogła z Wisłoką wygrać jeszcze okazalej. Łukasz Mozler z początkiem drugiej połowy nie wykorzystał rzutu karnego, który obronił wypożyczony do Wisłoki ze… Stali, młody uzdolniony golkiper, Kamil Szawaryn.

Przeciwnikiem Stali Rzeszów w finałowym boju Podokręgów Rzeszów-Dębica  będzie lepszy z pary drużyn powiatu mieleckiego, Stal II Mielec – Kolorado Wola Chorzelowska (oba zespoły rywalizują w klasie okręgowej Dębica).

Gole z meczu tutaj.

1/2 Pucharu Polski Podokręgi Rzeszów-Dębica 2018/19 (17 kwietnia 2019), Wisłoka Dębica – Stal Rzeszów 0-3 (0-1)

Bramki: 0-1 Kobusiński (23), 0-2 Kostkowski (84), 0-3 Kobusiński (87).

Wisłoka: Szawaryn – Remut, Nabożny (46′ Hus), Zygmunt (46 Lubera), Bożek (88′ Stypa), Fedan (60′ Pęcak), Cabała, Łanucha, Rębisz, Sojda (46 Wrzosek), Barycza ż (88′ Kępa). Trener: Dariusz Kantor.

Stal: Kalinowski – Trznadel (46′ Nowacki), Basista, Cyfert (46′ Kostkowski), Głowacki (46′ A. Nowak), Kobusiński, Szeliga (61′ Ligienza), Mozler, Chromiński (61′ Płonka), Zagdański (79′ Sierant), Ceglarz. Trener: Janusz Niedźwiedź.

Sędziował: Dominik Paul z Nowa Sarzyny.

Żółte kartki: Remut, Barycza – Kobusiński, Chromiński.