Developres SkyRes Rzeszów pokonany w pierwszym półfinale LSK 2018/19

Opublikowano: 07-04-2019 17:24:43

ŁKS Commercecon Łódź pokonał 7 kwietnia Developres SkyRes Rzeszów pierwszym meczu półfinałów Ligi Siatkówki Kobiet 2018/19. Kolejne spotkanie rozegrane zostanie w Łodzi.

Pierwsze dwa sety to dominacja przyjezdnych z Łodzi, które pewnie je wygrały. Rzeszowianki miały problemy z przyjęciem. Kiedy wydawało się, że pierwszy półfinał LSK potrwa trzy sety, “Rysice” ruszyły do walki.

Poprawiły odbiór, dobrze i skutecznie grając w ataku mocno zbiły Łodzinanki. Tylko początek tie-breaka należał do gospodyń. Tryumfował w nim zespół trenera Michal Maska wygrywając mecz.

To pierwszy tryumf  ŁKS Commercecon Łódź nad ekipą ze stolicy Podkarpacia w sezonie 2018/19. Pojedynek oglądało 4057 co jest rekordem frekwencji LSK 2018/19, jak i rekordem na siatkarskim spotkaniu kobiet w Rzeszowie.

MVP spotkania została atakująca łódzkich”Wiewiór”, Monika Bociek.

Następne pojedynki półfinału LSK 2018/19 14 kwietnia w Łodzi i ewentualnie 18 kwietnia w Rzeszowie. Gra toczy się do dwóch zwycięstw.

1 mecz półfinałowy Ligi Siatkówki Kobiet (7.4.2019)Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 2-3 (18-25, 12-25, 25-14, 25-15, 9-15). Wynik półfinału 1-0.

Developres SkyRes: Barakowa, Zaroślińska-Król, Tokarska, Witkowska, Blagojević, Mlejnkova, Sawicka (libero) oraz Medyńska (libero), Rabka, Rousseaux, Żabińska, Janewa. Trener: Lorenzo Micelli.

ŁKS Commercecon: M. Wójcik, Bociek, Efimienko-Młotkowska, Alagierska, Bidias, A. Wójcik, Krzos (libero) oraz Wawrzyńczyk, Szczerba, Muhlsteinova, Kowalińska, Korabiec (libero). Trener: Michal Masek.

Sędziowali: Bartłomiej Adamczyk i  Szymon Pindral z Kielc.