Resovia przegrywa w zaległym boju z ROW. Czas na derby

Opublikowano: 03-04-2019

Piłkarze Apklan Resovii Rzeszów 3 kwietnia 2019 przegrali z drużyną ROW Rybnik. Był to zaległy z grudnia ubiegłego roku mecz 21 kolejki drugoligowego szczebla sezonu 2018/19.

Apklan Resovia zagrała bardzo przeciętny pojedynek i nie wywalczyła punktów z broniącym się przed degradacją śląskim klubem. Do przerwy inicjatywa należała do gospodarzy.

Goście w zamieszaniu po rzucie rożnym w pierwszym kwadransie drugiej połowy zdobyli gola dającego im tryumf w stolicy Podkarpacia.

“Pasiaki” chciały odmienić przebieg rywalizacji, ale nie mieli pomysłu by to zrobić. Przyjezdni skutecznie rozbijali ich ataki, nie dopuszczając do większego zagrożenia pod swą bramką. Rybniczanie dwukrotnie w sezonie 2018/19 ograli Rzeszowian.

Najbliższy mecz Apklan Resovii Rzeszów to derbowy bój z Siarką Tarnobrzeg. Termin 6 kwietnia 2019.

Tabela i wyniki II ligi 2018/19 tutaj.

Mecz zaległy 21 kolejka, II Liga 2018/19 (3.4.2019), Apklan Resovia Rzeszów – ROW 1964 Rybnik 0-1 (0-0)

Bramka: 0-1 Bojdys (54).

Apklan Resovia: Daniel  – Geniec (89′ Feret), Zalepa, Makowski, Mikulec, Ogrodnik (64′ Adamski), Frankiewicz, Kaliniec (77′ Domoń), Pyrdek (64′ Buczek), Antonik, Hass. Trener: Szymon Grabowski.

ROW 1964: Rosa – Jaroszewski, Wasiluk, Krotofil, Jary, Koch, (87′ Polok), Giełażyn (77′ Spratek), Szkatuła, Bojdys, Brychlik, Rostkowski (75′ Kunat). Trener: Jacek Trzeciak.

Sędziował: Damian Gawęcki z Kielc.

Żółte kartki: Buczek – Wasiluk, Koch,  Giełażyn, Koch.