Sumocy z Lubziny z medalami Erd Cap 2019

Opublikowano: 15-01-2019

Medale w europejskiej rywalizacji w węgierskim Erd wywalczyli w drugi weekend stycznia sumocy LUKS Lubzina. Zawody w miejscowości niedaleko stolicy Węgier są jednymi z największych w Europie w sumo.

Sumocy LUKS Lubzina w prestiżowych międzynarodowych zmaganiach Erd Cap 2019 gdzie walczyli atleci z Polski, Węgier, Rosji, Ukrainy, Norwegii, Estonii, Niemiec, Włoch i gościnnie zawodnicy z Kolumbii, zdobyli aż 7 medali.

Zdobywcy medali dla z klubu z Lubziny:  grupa wiekowa U16/złoto – Gabriela Warchoł (kategoria 50 kilogramów), Faustyna Gondek (kat 70 kg), srebro –  Sławomir Ochał (kat 85 kg), Kacper Magdoń (kat + 95 kg), brąz – Izabela Woźny (kat 55 kg),  grupa wiekowa U18/srebro – Faustyna Gondek (kat 70 kg), brąz – Dawid Kuraś (kat 70 kg).

W grupie seniorów w kategorii do 65 kilogramów Magda Macios uplasowała się tuż za podium zajmując piąte miejsce. Magda od kilku miesięcy zmaga się z kontuzją pleców i nie jest jeszcze w pełni sił. Do końca nie byliśmy pewni, czy wystartujemy w tak prestiżowym turnieju ze względu na to, że jako klub nie posiadamy na początku roku żadnych środków finansowych. Dzięki pomocy ze strony sponsorów wyjazd doszedł do skutku. Dziękujemy bardzo firmom Prografix, Weldon oraz Klub Parafii Lubzina w Chicago , które nam pomogły w tak trudnej sytuacji – mówił po zawodach Andrzej Jedynak, trener podropczyckiego klubu.