Developres SkyRes górą szósty raz. Łzy wzruszenia

Opublikowano: 08-12-2018
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów po tie-breaku ograły Enea PPTS Piła, w meczu 8 kolejki Ligi Siatkówki Kobiet 2018/19. Rzeszowianki wygrały szósty raz w trwającym sezonie.

Pionierska partia drugiego w grudniu 2018 ligowego boju “Rysic” z Rzeszowa to ich łatwy tryumf.

Rozkojarzony łatwą wygraną team trenera Lorenzo Micelliego nieoczekiwanie przegrał drugą i trzecią odsłonę z ambitnie i skutecznie spisującymi się w ataku Pilankami i kibice z niepokojem czekali na kolejne sety.

Gospodynie uspokoiły swych fanów. “Wróciły” do gry z pierwszej odsłony i w czwartym i piątym secie okazały się lepsze od borykających z kadrowymi problemami przyjezdnych zdobywając dwa meczowe punkty.

Pamiątkową, okolicznościową piłeczkę od sympatyków Devlopresu SkyRes Rzeszów otrzymała kapitan teamu z Piły, Klaudia Kaczorowska, która dwa lata występowała w podkarpackiej ekipie. Siatkarka nie kryła łez wzruszenia.

MVP meczu: Michaela Mlejnková (przyjmująca Developres SkyRes Rzeszów).

Najbliższy mecz Developres SkyRes Rzeszów to wyjazdowa gra z zamykającym tabelę Ligi Siatkówki Kobiet, Energa MKS Kalisz. Termin 12 grudnia 2018.

Tabela i ligowe wyniki Ligi Siatkówki Kobiet tutaj.

8 kolejka Ligi Siatkówki Kobiet 2018/19 (8.12.2018), Developres SkyRes Rzeszów – Enea PPTS Piła 3-2 (25-15, 20-25, 22-25, 25-18, 15-9)

Developres SkyRes: Witkowska, Hawryła, Blagojević, Mlejnkova, Hatala, Rabka, Sawicka (libero) oraz Medyńska (libero), Tokarska, Barakova, Zaroślińska-Król, Żabińska. Trener: Lorenzo Micelli.

Enea PTPS: Strantzali, Stencel, Szpak, Azizova, Trojan, Kaczorowska, Pawłowska (libero) oraz Chrzan. Trener: Guillermo Naranjo Hernandez.

Sędziowali: Anna Niedbał i Tomasz Janik, Mazowiecko-Warszawski Związek Piłki Siatkowej.

Widzów: 2128.