Stal nie gubi punktów i zwyciężyła Wartę. To 11 ligowy mecz Mielczan bez porażki – zdjęcia

Opublikowano: 23-11-2018

Piłkarze pierwszoligowej PGE FKS Stali Mielec w spotkaniu 20 kolejki pokonali Wartę Poznań. To piąty z rzędu zwycięski pojedynek mieleckiej drużyny. W Mielcu grano pierwszy raz na podgrzewanej murawie.

Mielczanom, którzy byli faworytem tego meczu udał się rewanż za porażkę w pierwszej rundzie, w sierpniu w Poznaniu.

Wygrana, nad dowodzoną od dwóch lat przez czeskiego szkoleniowca Petera Nemeca Wartą, nie przyszła tak łatwo jak to ostatnio bywało.

Grająca atakiem pozycyjnym Stal przeważała od początku meczu. W 25 minucie spotkania doświadczony Słowak, Martin Dobrotka, uzyskał prowadzenie dla gospodarzy, zdobywając swego czwartego gola w sezonie 2018/19.

Team trenera Artura Skowronka jeszcze przed przerwą mógł podwyższyć rezultat meczu, bo miał ku temu okazje. Nie udało. Po zmianie stron gra wyrównała się, tracąc także na atrakcyjności.

Beniaminek pierwszoligowego szczebla ze stolicy Wielkopolski, mimo prób nie trafił do bramki, podkarpackiego pierwszoligowca, który w ostatniej akcji spotkania zdobył drugiego gola.

Kolejny pojedynek PGE FKS Stal Mielec to zaległy mecz z Puszczą Niepołomice. Termin 28 listopada 2018 (środa).

Tabela i wyniki Fortuna 1 Ligi 2018/19 tutaj.

20 kolejka Fortuna 1 Liga 2018/19 (23.11.2018), PGE FKS STAL Mielec – Warta Poznań 2-0 (1-0)

Bramki: 1-0 Dobrotka (25), 2-0 De Amo Perez (90+3).

PGE FKS Stal: Kiełpin – Dobrotka, Gąsior (73’Grodzicki), Prokić, Nowak, Tomasiewicz, Spychała, Getinger, Mendiguchia (84′ Sebastian Bergier), Wroński (73′ Leandro), De Amo Perez. Trener: Artur Skowronek.

Warta: Lis – Dejewski, Kiełb, Kieliba, Fiedosewicz (79′ Jasiński), Grobelny (76′ Cierpka), Spławski (72′ Piceluk), Szymusik, Marciniak, Fadecki, Janicki. Trener: Peter Nemec.

Sędziował: Konrad Kiełczewski z Białegostoku.

Żółte kartki: Gąsior, Spychała – Janicki, Dejewski, Piceluk

Widzów: 2842.