Remis Stali na koniec jesieni 2018 i pozycja wicelidera

Opublikowano: 17-11-2018
Kategoria: PIŁKA NOŻNA, III Liga

W szlagierowym pojedynku III ligi grupy IV piłkarze Stali Rzeszów zremisowali z Podhalem Nowy Targ. Było to spotkanie 17 ostatniej kolejki rundy jesiennej sezonu 2018/19 po, której Rzeszowianie wiceliderem tabeli.

Ciekawe spotkanie, stojące dobrym trzecioligowym poziomie stworzyły dwa czołowe teamy grupy IV. Bliższa wygranej była ekipa ze stolicy Podkarpacia. Grający agresywnie goście już to niespełna kwadransie objęli prowadzenie.

Do przerwy trwał równorzędny bój. Po zmianie stron mocno nacierali gospodarze. Po rzucie rożnym do wyrównania po ponad godzinie gry doprowadził trafiając główką w okienko Artur Pląskowski.

W końcowych fragmentach spotkania rzeszowska ekipa, miała więcej niż miejscowi, okazji do zmiany rezultatu. Brakło skuteczności.

Zasłużyliśmy dzisiaj na zwycięstwo – powiedział na pomeczowej konferencji trener Rzeszowian, Janusz Niedźwiedź, który do Stali trafił z… Podhala. Szkoleniowiec drużyny z Rzeszowa miał rację.

Stal Rzeszów w rundzie jesiennej 2018 w ligowych bojach 9 razy wygrywała, 7 remisowała i doznała 1 porażki. Uległa Avii Świdnik.

Tabela i wyniki III ligi grupy IV 2018/19 tutaj.

17 kolejka, III Liga, grupa IV (17.11.2018.), Podhale Nowy Targ – Stal Rzeszów 1-1 (0-1)

Bramki: 0:1 Chromiński (13),  1-1 Pląskowski (65).

Podhale: Szukała – Tonia, Lewiński, Bedronka, Drobnak, Mizia (78′ Dziedzic), Dynarek (90′ Potoniec), Nawrot, Mrówka (28′ Mrówka), Barbus (60′ Przybylski), Pląskowski. Trener: Dariusz Mrózek.

Stal: Dobroliński – Kostkowski, Reiman, Ceglarz, Chromiński – Mozler, Nowacki, Ligienza, Siernat, Basita, Płonka (73′ Zagdański). Trener: Janusz Niedźwiedź.

Sędziował: Łukasz Szczołko z Lublina.

Żółte kartki: Bedronka, Drobnak, Nawrot, Barbus – Reiman, Ligienza, Basista

Czerwonka kartki: Przybylski (90 minuta – niesportowe zachowanie) – Reiman (90 minuta – niesportowe zachowanie).