ZAKSA lepsza w stolicy Podkarpacia. Asseco Resovii mocno stawiała się wicemistrzowi kraju

Opublikowano: 11-11-2018
Kategoria: SIATKÓWKA, PlusLiga

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów 7 w kolejce PlusLigi 2018/19 ulegli wicemistrzowi kraju ZAKSIE Kędzierzyn Koźle. Rzeszowianie dzielnie stawiali się teamowi gości, których był faworytem spotkania.

Pionierski set meczu to pogram podkarpackiej drużyny. Od drugiego seta rozgorzał zacięty bój. Po zażartej walce drugiego seta na swą korzyść rozstrzygają bardziej zdeterminowani w swych poczynaniach goście.

W trzeciej odsłonie górą gospodarze, który kontrolowali jej przebieg. Ofensywnie usposobieni Rzeszowianie, wspierani dopingiem swych fanów wygrali też czwartego seta. Tie-break to pasjonujące, pełne dramaturgii widowisko, w którym lepsi są zawodnicy z Kędzierzyna Koźla.

Przyjezdni w stolicy Podkarpacia zwyciężyli siódmy raz w sezonie 2018/19 i… stracili pierwszy punkt w trwających zmaganiach PlusLigi . “Pasiaki” siódme spotkanie przegrali. MVP meczu został belgijski przyjmujący temu z Opolszczyzny, Sam Deroo.

PlusLigowy pojedynek w Rzeszowie obserwował belgijski trener reprezentacji Polski, Vital Heynen.

Najbliższe spotkanie Asseco Resovii Rzeszów to wyjazdowa gra z Treflem Gdańsk. Termin 16 listopad 2018.

Tabela i inne wyniki PlusLigi 2018/19 tutaj

7 kolejka, PlusLigi 2018/19 (11.11.2018)Asseco Resovia – ZAKSA Kędzierzyn – Koźle 2-3 (13-25, 26-28, 25-20, 25-23, 18-20)

Asseco Resovia: Redwitz, Mika, Możdżonek Smith, Schulz, Rossard, Masłowski (libero) oraz Dryja, Lemański, Perry. Trener: Gheorghe Cretu.

ZAKSA: Toniutti, Kaczmarek, Wiśniewski, Bieniek, Deroo, Śliwka, Zatorski (libero) oraz Koppers, Stępień, Szymura. Trener: Andrea Gardini.

Sędziowali: Marek Lagierski z Siemianowice Śląskich i Wojciech Maroszek z Żor.

Widzów: 4045.