Stal Mielec zwycięska w Niecieczy w ostatnim ligowym wyjeździe roku 2018 -zdjęcia

Opublikowano: 28-10-2018

Piłkarze pierwszoligowej PGE FKS Stali Mielec w meczu 16 kolejki Fortuna 1 Ligi 2018/19 pokonali w wyjazdowej grze rywala zza wojewódzkiej miedzy Bruk-Bet Termalica Nieciecza. To ośmy mecz Mielczan bez porażki.

Zespół trenera Artura Skowronka przez większą część spotkania toczonego w jesiennej aurze prezentował się lepiej, nadawał to boiskowym wydarzeniom. Jego zwycięstwo, choć wywalczone dopiero w końcówce meczu, było jak najbardziej zasłużone.

Wygrywali jednak gospodarze po rzucie karnym przyznanym za zagranie ręką w polu karnym. Team z Niecieczy na prowadzenie wyprowadził były młodzieżowy reprezentant Słowacji, Roman Gergel.

Pełna wiary w swe umiejętności Stal, od początku drugiej połowy zaatakowała z jeszcze większą mocą. W 60 minucie goście mogli jednak mówić o szczęściu. Przed startą bramki uratował ich golkiper, Seweryn Kiełpin, który wygrał pojedynek sam na sam Romanem Gergelem.

W myśl porzekadła, że niewykorzystane okazje się mszczą, w 62 minucie inny ze Słowaków grających w tym pojedynku, Martin Dobrotka, zdobył dla Mielczan wyrównującego gola.

Stalowcy nie spoczęli na lurach. Atakowali i w końcówce pojedynku Chorwat, Josip Soljić, strzelił bramkę dającą im piąty ligowy tryumf w sezonie 2018/19.

Jeżeli popełnia się tak proste błędy przy stałych fragmentach gry, przy których straciliśmy bramki, to ciężko nawet zremisować – ocenił spotkanie Marcin Kaczmarek, trener gospodarzy.

Z przekroju całego spotkania zasłużyliśmy na zwycięstwo. Przez pierwsze trzydzieści minuty kontrolowaliśmy mecz. Wtedy po przypadkowym zagraniu ręką, arbiter podyktował rzut karny, po którym straciliśmy gola. On podziałał na nas mobilizująco. W szatni byliśmy spokojni, że dalej tak grając to wygrywamy. Zespół to udowodnił – powiedział Artur Skowronek, szkoleniowiec Mielczan.

Było to ostatnie pierwszoligowe spotkanie zespołu prezesa Jacka Orłowskiego w gościach jesienią 2018. Najbliższy mecz: PGE FKS Stal Mielec – Stomil Olsztyn. Termin 3 listopada.

Tabela i wyniki Fortuna 1 Ligi 2018/19 tutaj.

16 kolejka Fortuna 1 Liga 2018/19 (28.10.2018)Bruk-Bet Termalica Nieciecza – PGE FKS Stal Mielec 1-2 (1-0)

Bramki: 1-0 Gergel (33 – rzut karny), 1-1 Dobrotka (62), 1-2 Sojlić (87).

Bruk-Bet Termalica: Trela – Szeliga, Szarek, Putiwcew, Miković (90′ Purece), Skóraś (57′ Kalisz), Jovanović, Wlazło, Kupczak, Gergel (74′ Vilhjálmsson), Kiełb. Trener: Marcin Kaczmarek.

PGE FKS Stal: Kiełpin – Spychała, Dobrotka, De Amo Perez, Getinger, Banaszewski (78′ Wroński), Tomasiewicz, Gąsior (62′ Nowak), Sojlić, Prokićm Kuświk (86′ Bergier). Trener: Artur Skowronek.

Sędziował: Daniel Kruczyński z Legionowa.

Żółte kartki: Jovanović, Wlazło – De Amo, Getinger.

Widzów: 1866.