Z Pomorza SPR Stal wraca bez punktów

Opublikowano: 14-10-2018

W Gdańsku z tamtejszą Energią Wybrzeżem Gdańsk przegrali w 7 kolejce PGNiG Superligi Mężczyzn 2018/19 szczypiorniści SPR Stali Mielec. To ich szósty porażka. Mielczanie plasują się w dolnych rejonach tabeli.

Kiedy po kilku minutach SPR Sal Mielec wygrywała w Gdańsku różnicą sześciu goli (1-7) wydawało się, że dojdzie do pogromu gospodarzy. Tak się jednak nie stało.

Gdańszczanie niesieni dopingiem swych licznych fanów jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu, a w drugiej odsłonie “rządzili” na placu boju i wygrali różnicą sześciu bramek.

– Wydaje mi się, że trochę nam zabrakło sił, trochę doświadczenia, bo jednak mamy młody zespół. Nie potrafiliśmy utrzymać prowadzenia, zagrać mądrzej i wykorzystać tej początkowej przewagi. Popełnialiśmy głupie błędy, nie wykorzystywaliśmy czystych sytuacji i tak naprawdę podaliśmy Wybrzeżu rękę – powiedział po mecze kołowy “Czeczeńców”, Piotr Krępa.

Najbliższy pojedynek SPR Stali Mielec to mecz 17 października 2018. Przeciwnikiem w Mielcu Gwardia Opole.

Wyniki i tabela PGNiG Superligi Mężczyzn tutaj.

7 kolejka, kolejka PGNiG Superligi Mężczyzn (14.10.2018), Energa Wybrzeże Gdańsk – SPR Stal Mielec 29-23 (13-13)

Energa Wybrzeże: Chmieliński, Witkowski – Bednarek, Franczyk, Gajek 1, Komarzewski, Kondratiuk 3, Oliveira 5, Papaj 4, Prymlewicz 7, Rutkowski 1, Salacz 4, Sulej, Wołowiec, Wróbel 4. Trener: Krzysztof Lijewski.

SPR Stal: Lipka, Wiśniewski – Wilk 4, Ćwięka 3, Grzegorek, Kowalczyk 6, Krępa 4, Krupa 1, Miedziński 1, Mochocki 2, Pawłowski, Rutkowski, Rusin, Sarajlić 2, Skuciński. Trenerzy: Krzysztof Lipka i Tomasz Sondej.

Sędziowali: Dariusz i Jakub Mroczkowski z Sierpca.

Kary: 14 minut – Energa Wybrzeże/8 minut – SPR Stal.

Widzów: 1200.