Stal – Odra na remis. Mielczanie u siebie nadal bez kompletu punktów – zdjęcia, video

Opublikowano: 05-10-2018

W pojedynku 13 kolejki Fortuna 1 Ligi 2018/19 piłkarze PGE FKS Stali Mielec zremisowali po ciekawym widowisku z Odrą Opole. Mielczanie w tym sezonie w roli gospodarza nadal nie wygrali.

Mecz Stali Mielec z Odrą Opole był emocjonującym piłkarskim spektaklem, który mógł się podobać. A najciekawszym fragmentem tej rywalizacji jej końcówka.

Mielczanie przez większą część pojedynku byli stroną dominującą. Stalowcy nacierali na bramkę Opolan z dużym impetem od pierwszych minut. Długo nie przynosiło to skutku.

Goście umiejętnie rozbijali ataki ekipy znad Wisłoki mając też przy tym sporo piłkarskiego farta w podbramkowych sytuacjach.

Na niespełna kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, zespół prezesa Jacka Orłowskiego objął prowadzenie po rzucie karnym wyegzekwowanym przez Grzegorza Tomasiewicza. Wydawało się, że po sześciu pojedynkach bez wygranej zdobędzie komplet punktów.

Tak się jednak nie stało. Po stracie gola goście ruszyli do szaleńczych ataków, które zakończyły się powodzeniem w 86 minucie gry. Gola dla Opolan strzelił wprowadzony na plac boju w 75 minucie Tomasz Mikinicz, który wcześniej sprokurował rzut karny.

W doliczonym czasie gry futbolowe szczęście było ze Stalą. Od porażki najpierw uratował ją słupek, a potem bramkarz Seweryn Kiełpin, który popisał się udaną interwencją broniąc groźnie uderzenie napastnika Odry, Szymona Skrzypczaka.

Wynik nierozstrzygnięty oznacza, że w sezonie 2018/19 Stal jest wciąż bez tryumfu w roli gospodarza, a Odra w roli gościa. Mielczanie są bez wgranej 8 raz z rzędu (7 razy w lidze i 1 raz Pucharze Polski).

Video z pomeczowymi wypowiedziami tutaj

Tabela i wyniki Fortuna 1 Ligi 2018/19 tutaj.

Kolejny pojedynek PGE FKS Stal Mielec zagra 13 października 2018 na wyjeździe. Przeciwnikiem Chrobry Głogów.

13 kolejka Fortuna 1 Liga 2018/19 (6.10.2018), PGE FKS Stal Mielec – Odra Opole 1-1 (0-0)

Bramki: 1-0 – Tomasiewicz (77 – rzut karny), 1-1 Mikinicz (86).

PGE FKS Stal: Kiełpin – Spychała, Soljić, de Amo, Leandro (41′ Banaszewski), Tomasiewicz (88′ Wroński), Gąsior, Getinger, Nowak, Kuświk, Prokić. Trener: Artur Skowronek.

Odra: Szromnik – Janasik, Szota, Bodzioch, Winiarczyk, Habusta, Niziołek (71′ Czyżycki), Janus, Moder (87′ Gomez), Rybicki (75′ Mikinicz) Skrzypczak. Trener: Mariusz Rumak.

Sędziował: Paweł Malec z Łodzi.

Żółte kartki: Gąsior, Nowak.

Widzów: 2597.