SPR Stal przełamała kompleks Zagłębia i wreszcie wygrała

Opublikowano: 29-09-2018

Piłkarze ręczni drużny SPR Stali Mielec w meczu 5 serii gier PGNiG Superligi Mężczyzn pierwszy raz zwyciężyli w sezonie 2018/19. Ograli przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin.

Pasjonujące zacięte spotkanie, w którym było 5 czerwonych kartek i łącznie 50 minut kar. Początek pojedynku należał do teamu z Dolnego Śląska, który dyktował warunki gry i prowadził 1-5.

“Czeczeńcy” nie dawali za wygraną. Zażarcie walczyli i jeszcze przed przerwą wgrywali różnicą czterech goli.

Z początkiem drugiej odsłony goście zerwali się do ataku. Trwał wyrównany bój. Jego końcówka należała do gospodarzy, którzy nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. Mielczanie przerwali serię pięciu z rzędu przegranych z Zagłębiem Lubin.

Następny mecz SPR Stal Mielec to spotkanie w roli gospodarza z Chrobrym Głogów. Termin 6 października 2018.

Wyniki i tabela PGNiG Superligi Mężczyzn tutaj.

5 kolejka, kolejka PGNiG Superligi Mężczyzn (29.9.2018)SPR Stal Mielec – MKS Zagłębie Lubin 27-24 (13-9)

SPR Stal: Lipka, Wiśniewski – Cuzić, Ćwięka 3, Kowalczyk 5, Wilk 5, Krępa 5, Krupa 1, Miedziński, Rutkowski 1, Mochocki 5, Pawłowski, Rusin, Sarajlić 2, Grzegorek, Skuciński. Trenerzy: Krzysztof Lipka, Tomasz Sondej.

Zagłębie: Skrzyniarz, Małecki – Dudkowski 8, Dawydzik 4, Kużdeba 3, Marciniak 2, Mrozowicz 2, Kupiec 1, Pawlaczyk 1, Szymyślik 1, Chychykalo, Moryń 2. Stankiewicz. Trenerzy: Bartłomieja Jaszka.

Kary: 24 minut – SPR Stal/26 minut – Zagłębie.

Sędziowali: Cezary Figarski i Dariusz Żak z Radomia.

Czerwone kartki: Kowalczyk, Grzegorek – Marciniak, Mrozowicz, Dawydzik.