Rzeszów przed KMŚ siatkarzy 2018

Opublikowano: 21-09-2018 16:26:37
Kategoria: SIATKÓWKA, Inne zawody

Siatkarskie klubowe Mistrzostwa Świata 2018, jak już informowaliśmy, zagoszczą w Rzeszowie. Asseco Resovia Rzeszów jest w gronie 8 drużyn, rywalizujących o miano najlepszej siatkarskiej drużyny globu.

Asseco Resovia Rzeszów otrzymała “Dziką Kartę” do startu w światowych zmaganiach. Mecze światowego czempionatu rozegrane zostaną w Rzeszowie w dniach 26-29 listopada 2018.

W drugiej grupie KMŚ siatkarzy, której rywalizacja toczyć będzie się w Radomiu, Polskę reprezentować będzie PGE Skra Bełchatów. Faza finałowa, do której awansują czołowe zespoły z obu grup rozegrana zostanie w Częstochowie. 

Kto będzie przeciwnikiem Asseco Resovii Rzeszów w grach o finał KMŚ 2018 okaże się podczas losowania grup, 30 września 2018. W stolicy Podkarpacia mogą zagrać: Trentino Volley i Cucine Lube Civitanova (Włochy), Zenit Kazań i Fakieł Nowy Urengoj (Rosja), Sada Cruzeiro (Brazylia) i  Khatam Ardakan (Iran).

W rzeszowskim Ratuszu 21 września 2018 odbyła się konferencja prasowa poświęcona temu wydarzeniu. Uczestniczyli w niej zastępca prezydenta Rzeszowa Stanisław Sienko, prezes Zarządu Asseco Resovii Bartosz Górski i przedstawiciel organizatora, Tomasz Cieślik, prezes Zarządu Professional Sports Events.

– Tradycją stało się, że przed wielkim świętem siatkarskim, które ma miejsce w Rzeszowie, konferencja prasowa odbywa się w rzeszowskim Ratuszu. To jest dobry prognostyk dla Asseco Resovii Rzeszów na cały sezon. Klubowe Mistrzostwa Świata w siatkówce do bardzo duże wydarzenie dla naszego miasta, nie tylko sportowe ale również promocyjne. O naszym mieście będzie się mówiło w kilkunastu krajach na całym świecie. Siatkarscy kibice w Rzeszowie zasługują, by taki turniej odbywał się w naszym mieście. Cieszymy się, że Rzeszów będzie gospodarzem podczas tego wydarzenia, a Asseco Resovia będzie walczyła o to trofeum – mówił Stanisław Sienko, zastępca prezydenta Rzeszowa.

– Cieszę się, że po raz kolejny spotykamy się w Ratuszu przed ważnym wydarzeniem, jakim są Klubowe Mistrzostwa Świata czyli najbardziej prestiżowy turniej, jeżeli chodzi o klubową siatkówkę. Dla nas jest to zaszczyt, że będziemy mogli zagrać z najlepszymi klubami siatkarskimi na świecie. Wierzymy, że zbudowaliśmy tak mocny zespół, że zagramy w tym turnieju “o coś”. Jesteśmy pewni, że to będzie święto dla naszego miasta i wszystkich kibiców, którzy szczelnie wypełnią halę Podpromie – stwierdził Bartosz Górski, prezes Zarządu Asseco Resovii Rzeszów.

– Jest mi niezmiernie miło, że będziemy mieli okazję zorganizować mecze jednej z grup w Rzeszowie. Dlaczego Rzeszów? To jest najprostsze pytanie. Przede wszystkim ze względu na najwspanialszych kibiców w Polsce, to nie ulega wątpliwości. Ze względu również na świetnie zorganizowany klub oraz ponieważ Rzeszów jest fantastycznym miastem. Władze miejskie, ułatwiły nam bardzo podjęcie finalnej decyzji, dlatego możemy zaprosić wszystkich entuzjastów siatkówki na mecze do Rzeszowa – powiedział Tomasz Cieślik, prezes Zarządu Professional Sports Events, organizatora Klubowych Mistrzostw Świata.

Foto: Asseco Resovia Rzeszów 

Komentarze

Komentarze