Lekkoatletka Resovii z kadrą Polski jest 2 w świecie!

Opublikowano: 17-07-2018

Lekkoatletyczna reprezentacja Polski zajęła 2 miejsce w prestiżowym Athletics World Cup 2018 w Londynie. W drużynowych zmaganiach o mistrzostwo globu startowała zawodniczka Resovii Rzeszów, Anna Sabat.

25-letnia sportsmenka Resovii Rzeszów, zajęła 5 lokatę w biegu 800 metrów. Anna Sabat (na zdjęciu druga z prawej) tak jak w Athletics World Cup, reprezentować będzie Polskę w Mistrzostwach Europy 2018, które w sierpniu rozegrane zostaną w Berlinie.

Athletics World Cup w Londynie były to pionierskie zawody z udziałem ośmiu czołowych drużyn narodowych świata. Skład zmagań ustalono na podstawie  światowych rankingów. Każdy narodowy zespół wystawiał jednego zawodnika w rozgrywanej dyscyplinie, który zdobywał punkty za zdobyte miejsce.

W zawodach lekkoatletycznych światowych potęg Polska (162 punkty) zajęła miejsce 2 miejsce, za zwycięzcami drużyną USA (219 punktów), a przed plasująca się na 3 pozycji drużyną Wielkiej Brytanii (155 punktów).