Przegrana Developresu SkyRes w półfinale w Łodzi. Trener ukarany

Opublikowano: 19-04-2018
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

W drugim meczu półfinałowym Ligi Siatkówki Kobiet, 19 kwietnia, Developres SkyRes Rzeszów przegrał w Łodzi z tamtejszym ŁKS Commercecon. Stan rywalizacji 1-1. O awansie do finału LSK zdecyduje trzeci mecz.

Drugie spotkanie o awans do półfinału LSK pomiędzy zespołami z Łodzi i Rzeszowa należało pewnych swych poczynań podopiecznych trenera Michała Maska.

Rzeszowianki dobrze spisywały w drugim, zwycięskim secie. W pozostałych gubiły się, popełniały sporo błędów, miały problemy z atakiem.

W trzecim secie za krytykowanie decyzji arbitrów żółtą i czerwoną kartkę otrzymał szkoleniowiec Developresu SkyRes, Lorenzo Micelli.  Musiał udać się na ławkę kar.

Rozstrzygający pojedynek o awansie do finału LSK, 23 kwietnia. Gra toczy się do dwóch wygranych.

MVP meczu: Katarzyna Sielicka (ŁKS Commercecon Łódź).

ŁKS Commercecon Łódź – Developres SkyRes Rzeszów 3-1 (25-12, 19-25, 25-11, 25-20)

ŁKS Commercecon: Papafotiou, Kowalińska, Bidias, Sielicka, Kwiatkowska, Efimienko-Młotkowska, Strasz (libero) oraz McClendon, Mras, Wawrzyńczyk. Trener: Michał Masek.

Developres SkyRes: Kaczmar, Helić, Żabińska, Blagojević, Rousseaux , Ptak, Sawicka (libero) oraz Nowakowska (libero), Rabka, Andruszko, Kaczorowska, Żak. Trener: Lorenzo Micelli.

Sędziowali: Marek Budzik i Bogumił Sikora, Śląski Związek Piłki Siatkowej.

Widzów: 3200.