Chemik znów pokonany przez Developres

Opublikowano: 18-03-2018
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

W szlagierowym meczu 22 kolejki Ligi Siatkówki Kobiet 2017/18 Developres SkyRes Rzeszów, 18 marca, zwyciężył mistrza kraju, Chemika Police. Ekipa ze stolicy Podkarpacia zespół z Polic ograła drugi raz w sezonie.

W pierwszym secie team zawodniczki Mistrza Polski spod Szczecina zdemolowały Rzeszowianki, które od nie zdobyły punktu od stanu 10-15! Gospodynie “zebrały” się w drugiej odsłonie. Wygrały ją po zaciętej, wyrównanej walce.

Miejscowe dominowały na placu boju do połowy trzeciego seta, w którym prowadziły 16-11. Potem “rządziły” już przyjezdne. Gospodynie miały problemy w przyjęciu i trzecią odsłonę przegrały

Czwarte starcie i tie-break pod dyktando Developresu SkyRes, którego zagrywki sprawiały rywalkom sporo problemów.

MVP meczu, który transmitował Polsat Sport została rozgrywająca rzeszowskiej drużyny, Anna Kaczmar.

Kolejny mecz Developres SkyRes Rzeszów to wyjazdowe spotkanie z Budowlanymi Toruń. Termin 24 marca 2018.

Developres SkyRes Rzeszów – Chemik Police 3-2 (10-25, 26-24, 20-25, 25-18, 15-11)

Developres SkyRes: Kaczmar, Helić, Blagojević, Rousseaux, Ptak, Żabińska, Sawicka (libero) oraz  Kaczorowska, Rabka, Andruszko, Ganszczyk. Trener: Lorenzo Micelli.

Chemik: Mirković, Smarzek, Busa, Mędrzyk, Gajgał-Anioł, Veljković, Krzos (libero) oraz Bełcik, Tomsia, Simeonova. Trener: Marcelo Abbondanza.

Sędziowały: Anna Niedbał z Dębicy i Katarzyna Sokół z Wrocławia.

Widzów: 1500.