Szóstka Mielec i AKS V LO Rzeszów w finale MP 2018

Opublikowano: 11-03-2018

Dwa regionalne siatkarskie teamy juniorskie awansowały do finałów mistrzostw kraju 2018. To Szóstka Mielec i AKS V LO Rzeszów. Obie drużyny wygrały półfinałowe zawody MP.

Juniorki Szóstki Mielec, i juniorzy AKS V LO Rzeszów organizowały półfinałowe turnieje w dniach 9-11 marca.

Szóstka Mielec pokonała 3-0 Chemik Olsztyn, 3-0 Spartę Braniewo i 3-1 MKS Dąbrowa Górnicza. Do finałów MP awans wywalczył też zespół z Olsztyna, który zajął 2 miejsce.

AKS V LO Rzeszów ograł 3-1 Dafi Społem Kielce, 3-0 MLKS A.Z. Iwaniccy Gubin i 3-0 Norwid Częstochowa. W finale MP zagra też  Dafi Społem Kielce, które zajęło 2 miejsce.

Z Podkarpacia w finałowym turnieju zagrają też juniorki San Pajdy Jarosław, które w turnieju w Legionowe zajęły 2 pozycję.